Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2010, 14:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Civilization V, StarCraft II, Gran Turismo 5) 7/12/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce Civilization V, kolejnej lokacji Dragon Age II, płatnym DLC do Need For Speed: Hot Pursuit, a także o dodanych uszkodzeniach mechanicznych w Gran Turismo 5. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łatce Civilization V, kolejnej lokacji Dragon Age II, płatnym DLC do Need For Speed: Hot Pursuit, a także o dodanych uszkodzeniach mechanicznych w Gran Turismo 5. Zapraszamy do lektury.

Sid Meier’s Civilization V

Na oficjalnym forum studia 2K zaktualizowany został wątek, w którym czytamy najświeższe informacje na temat aktualizacji szykowanych z myślą o grze Sid Meier’s Civilization V. Wśród zapowiadanych zmian zauważyć można położenie większego nacisku na Sztuczną Inteligencję i system dyplomacji oraz poprawę balansu rozgrywki. Póki co nie znamy dokładnej daty premiery najnowszej łatki, a po pełną listę spodziewanych usprawnień odsyłamy do wspomnianego już tematu.

Dragon Age II

Firma BioWare na łamach oficjalnej strony gry Dragon Age II przedstawiła kolejną lokację, jaką znajdziemy w pełnej wersji. Mowa o metropolii Hightown położonej obok miasta Lowtown i połączonej z nim ogromnymi schodami. Szczegółowy opis tego miejsca znajduje się tutaj, a przy okazji udostępniono dwa szkice robocze tego miejsca - jeden z nich możecie oglądać poniżej.

Wieści ze świata (Civilization V, StarCraft II, Gran Turismo 5) 7/12/10 - ilustracja #1

Need For Speed: Hot Pursuit

Studio Criterion Games ogłosiło zawartość pierwszego płatnego DLC do gry Need For Speed: Hot Pursuit. W rozszerzeniu Super Sports Pack znajdziemy przede wszystkim dwanaście nowych wyzwań przygotowanych zarówno dla policjanta, jak i zwykłego kierowcy. Oprócz tego dodane zostaną trzy następujące samochody i ich policyjne odpowiedniki: Bugatti Veyron SS, Porsche 911 GT2 oraz Gumpert Apollo. Całość wzbogacą kolejne Osiągnięcia/Trofea do odblokowania. Niestety nie poznaliśmy póki co daty premiery, ani ceny tego dodatku, udostępniono za to promujący go zwiastun.

Fallout: New Vegas

Jak poinformowano na Facebookowej stronie Fallouta, prace nad długo oczekiwaną, multiplatformową łatką dla gry Fallout: New Vegas zostały już zakończone. Oznacza to, że patch czeka już tylko na zatwierdzenie ze strony Sony oraz Microsoftu i w ciągu kilku najbliższych dni powinien pojawić się na PlayStation Network, Xbox Live oraz Steamie.

StarCraft II: Wings of Liberty

Firma Blizzard udostępniła publiczny serwer testowy dla gry StarCraft II: Wings of Liberty, na którym gracze mogą sprawdzić w akcji usprawnienia jakie zostaną wprowadzone w nadchodzącej łatce oznaczonej numerkiem 1.2.0. Jeśli sami chcielibyście je wypróbować, wystarczy posiadać konto StarCrafta II aktywowane przed 11 listopada i zaktualizować grę o małą poprawkę związaną z serwerem testowym. Utworzy ona osobny plik startowy w folderze z omawianym tytułem – jego włączenie automatycznie tworzy osobnego klienta do testów. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by w każdej chwili powrócić do zwykłej zabawy w oficjalnie dostępną wersję. Listę zmian wprowadzanych wraz z aktualizacją 1.2.0. omawialiśmy w tej wiadomości.

Monster Hunter Portable 3rd

Japoński debiut Monster Hunter Portable 3rd wypadł zaskakująco dobrze. Okazało się bowiem, że w dniu premiery sprzedano 1.7 miliona egzemplarzy z dwóch milionów, jakie ogółem w pierwszym tygodniu trafiły do sklepów w Kraju Kwitnącej Wiśni. Koncern Capcom ma powody do zadowolenia tym bardziej, że to nowy rekord w historii istnienia serii. Przy okazji ogłoszono, że wszystkie jej części rozeszły się dotąd łącznie w liczbie 15 milionów.

Gran Turismo 5

Kolejna aktualizacja do Gran Turismo 5 ujrzała światło dzienne. Oznaczony numerem 1.03 plik waży 150 MB i wprowadza zapowiadane kilka dni temu mechaniczne uszkodzenia samochodów. Do tej pory wszelkie stłuczki doprowadzały co najwyżej do pewnych zmian w wyglądzie wybranych pojazdów, a teraz doszły do tego problemy między innymi z funkcjonowaniem silnika czy skrzyni biegów. Po wgraniu łatki możemy aktywować wewnętrzne usterki na niskim lub wysokim poziomie. W tym pierwszym przypadku sterowane przez nas maszyny po krótkim czasie będą naprawiać się same, a w drugim nastąpi to jedynie w trakcie zjazdu do boksu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie wyłączyć tę funkcję.

Wieści ze świata (Civilization V, StarCraft II, Gran Turismo 5) 7/12/10 - ilustracja #2

PlayStation Rewards

Od jakiegoś czasu trwają zamknięte beta testy programu lojalnościowego PlayStation Rewards, którego użytkownicy za określone aktywności otrzymują różnego rodzaju nagrody. Tymczasem firma Sony dzisiaj dodaje dziewięć nowych zadań dla testerów, nagradzających ich między innymi za obejrzenie programu Pulse dostępnego na amerykańskim PlayStation Network, czy też za odwiedzenie PlayStation Home. W ostatecznej wersji owe „misje” mają jeszcze bardziej zachęcić graczy do wzięcia udziału w zabawie i korzystania z poszczególnych części serwisu sieciowego. Oficjalna premiera PlayStation Rewards dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych ma nastąpić w kwietniu 2011 roku. Wciąż nie wiadomo, czy podobnej atrakcji doczekają się także Europejczycy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

nail’d – część 1., część 2.

Marvel Pinball

Thor: God of Thunder

Valkyria Chronicles 3: Unrecorded Chronicles

PDC World Championship Darts: Pro Tour – część 1., część 2.

Wildlife: Forest Survival

World of Warcraft: Cataclysm

Rift: Planes of Telara

Greed Corp

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

CrimeCraft - Welcome To Bleedout

Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam – Hastings

FIFA 11 – Linkin Park

Dead Space 2 – Ewolucja Isaaca – wersja PL

Homefront – Z dziennika dewelopera #2 – wersja PL

Dynasty Warriors 7 – trailer #1

Marvel Pinball – film startowy

Rift: Planes of Telara – Enter the Rift

Spare Parts – Simon Pegg

Marvel Pinball – Wolverine

Zumba Fitness – film startowy

Kataklizm w tvgry.pl – zaczynamy!

Kataklizm w tvgry.pl – obczajamy

Kataklizm w tvgry.pl – unboxing!

Kataklizm w tvgry.pl – dziury

Kataklizm w tvgry.pl – nie ma niczego!

Kataklizm w tvgry.pl – koniec

The Witcher 2: Assassins of Kings – Z dziennika dewelopera – Silnik Gry #2

Back to the Future – trailer #1

Need For Speed: Hot Pursuit – DLC #1

Test Drive Unlimited 2 – trailer #1

gry