Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2019, 13:23

autor: Froozyy

Czas na zabawki Baby Yoda. Świat chce oglądać The Mandalorian

The Mandalorian bije obecnie rekordy popularności w internecie. Głównym tego powodem jest Baby Yoda, a Disney właśnie zapowiedział oficjalne maskotki i figurki tej postaci. Pre-ordery można składać już teraz, jednak produkty będą miały oficjalną premierę dopiero w przyszłym roku.

Baby Yoda jest jednym z powodów, przez które świat oszalał na punkcie The Mandalorian. - Czas na zabawki Baby Yoda. Świat chce oglądać The Mandalorian - wiadomość - 2019-12-05
Baby Yoda jest jednym z powodów, przez które świat oszalał na punkcie The Mandalorian.

12 listopada miała miejsce premiera nowego serialu w świecie Gwiezdnych wojen – The Mandalorian. Produkcja dostępna jest wyłącznie na platformie Disney+ w wybranych krajach (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii). W Europie Zachodniej platforma oraz serial będą dostępne od 31 marca 2020 roku. Nadal nie wiadomo, kiedy serwis wystartuje w Polsce. Ograniczona dostępność nie przeszkadza jednak produkcji w biciu rekordów popularności w sieci.

Jak podaje serwis Parrot Analytics, Star Wars: The Mandalorian był najpopularniejszym serialem telewizyjnym w poprzednim tygodniu w Stanach Zjednoczonych (mowa tu nie tyle o samej oglądalności, ale też o wzmiankach w mediach społecznościowych, blogach, wiadomościach itp.). O tej produkcji (w tygodniu od 24 do 30 listopada) mówiło się 31,9 raza częściej niż o przeciętnym tytule w skali światowej (podajemy za serwisem The Variety).

Jednym z głównych powodów takiej popularności serialu jest Baby Yoda (nazwa ta została wymyślona przez fanów), na którego punkcie oszalał prawie cały internet. Po ostatnich odcinkach w sieci wręcz zaroiło się od gifów i memów z jego udziałem (jak chociażby te z przełączaniem piosenek), dzięki czemu nawet ci, którzy nie widzieli serialu na oczy, doskonale wiedzą o jego istnieniu. Nikogo nie powinno więc dziwić, że Disney w końcu postanowił wykorzystać taką popularność i już wkrótce doczekamy się Baby Yody w postaci pluszaków i figurek (nie kupimy ich jednak na okres świąt Bożego Narodzenia).

Oficjalna maskotka Baby Yody od Disneya.
Oficjalna maskotka Baby Yody od Disneya.

W oficjalnym sklepie Disneya można już złożyć przedpremierowe zamówienia na maskotkę Baby Yody (jej oficjalna nazwa to „The Child”). W cenie 24,99 dolarów (ok. 100 złotych) dostaniemy około 30-centymetrową zabawkę. Data jej premiery została zaplanowana na 1 kwietnia 2020 roku. Według opisu zabawka zostanie dostarczona w opakowaniu przypominającym kołyskę, w której Baby Yoda pojawia się w serialu. W sklepie znajdziecie także koszulki, kubki czy też obudowy na telefon z tą postacią.

Natomiast firma produkująca m.in. figurki znanych bohaterów z filmów, seriali, komiksów czy gier – Funko – zapowiedziała wczoraj dwie wersje zabawek Baby Yody (albo jak kto woli – The Child). Jedną w standardowych wymiarach (w cenie 12,99 dolarów – ok. 50 złotych), a drugą 25-centymetrowa (29,99 dolarów – ok. 115 złotych). Obie mają pojawić się z początkiem wiosny przyszłego roku, ale już teraz można złożyć pre-ordery w oficjalnym sklepie Disneya.