Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2019, 11:20

autor: Serek

Premiera Disney+ i Star Wars The Mandalorian po polsku, ale nie w Polsce

Dziś premiera platformy Disney+ oraz pierwszego odcinka Star Wars: The Mandalorian. Niestety, mimo obecności polskiej wersji językowej nie wiemy, kiedy usługa zadebiutuje w naszym kraju.

Chcielibyście Disney+ w Polsce już teraz? Czy nie przeszkadza Wam czekanie? - Premiera Disney+ i Star Wars The Mandalorian po polsku, ale nie w Polsce - wiadomość - 2019-11-12
Chcielibyście Disney+ w Polsce już teraz? Czy nie przeszkadza Wam czekanie?

Dziś premiera pierwszego aktorskiego serialu w świecie Gwiezdnych wojen. Pilotażowy odcinek Star Wars: The Mandalorian, bo o nim mowa, trafił właśnie na platformę Disney+. Mimo faktu, że większość oryginalnych produkcji będzie dostępna w naszym języku, nie poznaliśmy konkretnej daty pojawienia się serwisu w Polsce. Jak na razie z nowych treści cieszyć się mogą wyłącznie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii. Wiemy, że za tydzień dołączą do nich mieszkańcy Australii oraz Nowej Zelandii. W Europie Zachodniej (Francja, Niemcy, Wielka Brytania itd.) platforma będzie dostępna od 31 marca 2020 roku.

Serwis WirtualneMedia podaje, że według nieoficjalnych informacji, Disney+ może zostać udostępniony na naszym rynku dopiero w 2021 roku. To niezbyt dobre wieści dla wszystkich fanów chociażby Star Wars, gdyż uczciwi użytkownicy będą zmuszeni długo czekać, by zobaczyć kolejne dzieła w ulubionym uniwersum. Ci niecierpliwi prawdopodobnie zdecydują się na VPN (czyli usługę szyfrującą przesyłane dane) i „wirtualną przeprowadzkę” do innego kraju, np. Holandii. Swoją drogą, na grupie facebookowej Disney Plus Polska można znaleźć informacje o polskich wersjach seriali dostępnych na start Disney+. Poniżej możecie się z nimi zapoznać (lista prezentuje stan na 12 listopada i została stworzona w oparciu o holenderską wersję platformy):

  1. The Mandalorian (odc. 1) - dubbing i napisy
  2. High School Musical: The Musical: The Series - dubbing i napisy
  3. Bis! (odc. 1) - napisy
  4. Świat według Jeffa Goldbluma (odc. 1) - lektor i napisy
  5. SparkShorts: Nowa - dubbing i napisy
  6. SparkShorts: Pociąg do wolności - napisy (film bez dialogów)
  7. SparkShorts: Kitbull - napisy (film bez dialogów)
  8. Pixar na żywo (odc. 1) - lektor i napisy

Wracając do samego serialu, widowisko wzbudza jak dotąd pozytywne reakcje. Podczas specjalnej konferencji prasowej w Kalifornii Disney pokazał zaproszonym dziennikarzom półgodzinny materiał. Ci natomiast nie omieszkali podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami. To jednak wydarzyło się na kilka tygodni przed premierą. Teraz, kiedy pierwsi użytkownicy są już po seansie debiutanckiego odcinka serialu (w holenderskiej wersji Disney+ jest on dostępny od kilku godzin, Amerykanie muszę czekać do 12:00), fora zostały zalane pozytywnymi komentarzami. Użytkownicy piszą o „westernie w świecie Star Wars” oraz o świetnym początku serii, w którym nie ma miejsca na moc i walkę dobra ze złem. Na recenzje cenionych branżowych mediów pewnie poczekamy kilka godzin, niemniej możemy już teraz założyć, że pierwszy w historii aktorski serial gwiezdnowojenny wyszedł Disneyowi na plus.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars
  2. Oficjalna strona internetowa Disney+