Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2019, 15:24

autor: Ender

Star Wars: The Mandalorian zbiera pierwsze, pozytywne opinie

Krytycy mieli okazję zobaczyć fragmenty nadchodzącego serialu Star Wars: The Mandalorian, który zadebiutuje w połowie listopada na platformie Disney+. Wszyscy wypowiadają się niezwykle pozytywnie o superprodukcji Jona Favreau, chwaląc jej jakość wykonania, a także to, w jaki sposób rozbudowuje o nowe elementy znane uniwersum gwiezdnej sagi.

Premiera Star Wars: The Mandalorian, a więc pierwszego aktorskiego serialu umiejscowionego w uniwersum gwiezdnej sagi, zbliża się dużymi krokami. Zadebiutuje on wraz ze startem platformy streamingowej Disney+ i w zamierzeniach producentów będzie jej perłą w koronie, a także jednym z głównych powodów do wykupienia abonamentu. Podczas specjalnej konferencji prasowej w Kalifornii Disney pokazał zaproszonym dziennikarzom półgodzinny materiał pochodzący z serii. Po prezentacji niektórzy krytycy, korzystając z Twittera, zaczęli na gorąco publikować swoje pierwsze reakcje.

Wyrażane opinie są w większości niezwykle pozytywne. Chwalona jest wysoka jakość produkcji, wynikająca wprost z jej astronomicznego budżetu, przekładającego się na świetne efekty specjalne, scenografię, ścieżkę dźwiękową, a także masę rożnego rodzaju niespodzianek i odniesień do historii fikcyjnej galaktyki. Jeden z krytyków zauważył, że materiał był zbliżony klimatem do klasycznego westernu Za garść dolarów z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Inny stwierdza z kolei, że seria w interesujący sposób rozwija znane uniwersum, odpowiadając np. na dotychczas niezadawane pytania dotyczące jego kształtu i funkcjonowania.

Star Wars: The Mandalorian zadebiutuje 12 listopada wraz ze startem serwisu Disney+. - Star Wars: The Mandalorian zbiera pierwsze, pozytywne opinie - wiadomość - 2019-10-20
Star Wars: The Mandalorian zadebiutuje 12 listopada wraz ze startem serwisu Disney+.

Warto oczywiście zaznaczyć, że producenci pokazali tylko wybrane przez siebie klipy z serii. Co więcej, rzadko zdarza się, by pierwsze opinie recenzentów w mediach społecznościowych były mocno krytyczne wobec obejrzanego przez nich filmu lub serialu. Na pełne i napisane na zimno recenzje kilku pierwszych epizodów Star Wars: The Mandalorian będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Firma Disney jest jednak niezwykle pewna co do finalnego efektu pracy ekipy Jona Favreau, a także wspomagających go reżyserów, takich jak Taika Waititi i Dave Filoni. Twórcy skupiają bowiem teraz całą swoją uwagę na produkcji drugiego sezonu (właśnie zakończył się pierwszy tydzień na jego planie zdjęciowym), który powinien zadebiutować w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Równocześnie prowadzone są prace nad dwoma innymi seriami aktorskimi przedstawiającymi przygody Cassiana Andora oraz Obi-Wana Kenobiego.

Pierwszy sezon Star Wars: The Mandalorian posiadać będzie w sumie osiem epizodów, udostępnianych regularnie co tydzień, począwszy od 12 listopada. Legalnie Star Wars: The Mandalorian obejrzą jedynie posiadacze abonamentu Disney+. W tym roku serwis uruchomiony zostanie jednak w zaledwie kilku krajach (USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia oraz Holandia). Co ciekawe, do tej pory nie wiemy, czy amerykańska spółka ma w ogóle zamiar pozwolić zobaczyć serial widzom w pozostałych regionach świata cierpliwie czekających na lokalne wersje Disney+. Rozwiązaniem problemu byłoby np. podpisanie umowy dystrybucyjnej z konkurencyjnymi serwisami streamingowymi, takimi jak HBO Go czy Netflix, albo pokazanie go na którymś z należących do giganta kanałów telewizji kablowej.

  1. Oficjalna strona internetowa Disneya
  2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.