Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lipca 2019, 14:04

autor: Adrian Werner

Każdy odcinek Star Wars The Mandalorian będzie kosztował fortunę

Dzięki The Wall Street Journal poznaliśmy budżet serialu Star Wars: The Mandalorian. Koszty na odcinek dorównują tym z ostatniego sezonu Gry o tron.

Serial ruszy w listopadzie - Każdy odcinek Star Wars The Mandalorian będzie kosztował fortunę - wiadomość - 2019-07-14
Serial ruszy w listopadzie

Star Wars: The Mandalorian to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali telewizyjnych. Od dłuższego czasu wiadomo, że będzie również jedną z najdroższych produkcji tego typu w historii. Teraz dowiedzieliśmy się dokładnie, ile firma Disney wyda na ten projekt.

Koszty ujawnił magazyn The Wall Street Journal. Według niego pierwszy sezon Star Wars: The Mandalorian ma budżet w wysokości 120 mln dolarów. Wiadomo, że w jego skład wejdzie osiem odcinków, co daje średnio 15 mln dolarów na epizod.

Takie kwoty uczynią z produkcji jeden z najdroższych seriali w historii. Budżet w wysokości średnio 15 mln dolarów na odcinek posiadał ostatni sezon Gry o tron, a większość z jego epizodów trwała grubo ponad godzinę. W artykule przytoczono koszty innych telewizyjnych superprodukcji.

Serial:

Średni budżet na odcinek:

The Crown

13 mln dolarów

Kompania braci

12,5 mln dolarów

The Get Down

11 mln dolarów

Sense8

9 mln dolarów

Marco Polo

9 mln dolarów

Star Trek Discovery (pierwszy sezon)

8 mln dolarów

Altered Carbon

7 mln dolarów

Disney nie zamierza oszczędzać na Star Wars: The Mandalorian, gdyż serial ma być jednym z głównych argumentów przemawiających za płaceniem abonamentu usługi Disney+. Podobnie kalkuluje firma Apple, która również zamierza wydać 15 mln dolarów na każdy odcinek serialu See, gdzie w głównej roli wystąpi Jason Momoa. Produkcję zobaczymy wyłącznie w Apple TV+.

Wszystkich przebić chce jednak firma Amazon. Zamierza ona wydać miliard dolarów na pięć sezonów serialu będącego prequelem Władcy Pierścieni.

Przypomnijmy na koniec, że Star Wars: The Mandalorian ruszy w 12 listopada tego roku. Producent serialu, Jon Favreau, zdradził niedawno, że rozpoczął już prace nad scenariuszami do drugiego sezonu.

  1. Oficjalna strona Star Wars