Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 lipca 2019, 14:04

autor: Adrian Werner

Każdy odcinek Star Wars The Mandalorian będzie kosztował fortunę

Dzięki The Wall Street Journal poznaliśmy budżet serialu Star Wars: The Mandalorian. Koszty na odcinek dorównują tym z ostatniego sezonu Gry o tron.

Serial ruszy w listopadzie - Każdy odcinek Star Wars The Mandalorian będzie kosztował fortunę - wiadomość - 2019-07-14
Serial ruszy w listopadzie

Star Wars: The Mandalorian to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali telewizyjnych. Od dłuższego czasu wiadomo, że będzie również jedną z najdroższych produkcji tego typu w historii. Teraz dowiedzieliśmy się dokładnie, ile firma Disney wyda na ten projekt.

Koszty ujawnił magazyn The Wall Street Journal. Według niego pierwszy sezon Star Wars: The Mandalorian ma budżet w wysokości 120 mln dolarów. Wiadomo, że w jego skład wejdzie osiem odcinków, co daje średnio 15 mln dolarów na epizod.

Takie kwoty uczynią z produkcji jeden z najdroższych seriali w historii. Budżet w wysokości średnio 15 mln dolarów na odcinek posiadał ostatni sezon Gry o tron, a większość z jego epizodów trwała grubo ponad godzinę. W artykule przytoczono koszty innych telewizyjnych superprodukcji.

Serial:

Średni budżet na odcinek:

The Crown

13 mln dolarów

Kompania braci

12,5 mln dolarów

The Get Down

11 mln dolarów

Sense8

9 mln dolarów

Marco Polo

9 mln dolarów

Star Trek Discovery (pierwszy sezon)

8 mln dolarów

Altered Carbon

7 mln dolarów

Disney nie zamierza oszczędzać na Star Wars: The Mandalorian, gdyż serial ma być jednym z głównych argumentów przemawiających za płaceniem abonamentu usługi Disney+. Podobnie kalkuluje firma Apple, która również zamierza wydać 15 mln dolarów na każdy odcinek serialu See, gdzie w głównej roli wystąpi Jason Momoa. Produkcję zobaczymy wyłącznie w Apple TV+.

Wszystkich przebić chce jednak firma Amazon. Zamierza ona wydać miliard dolarów na pięć sezonów serialu będącego prequelem Władcy Pierścieni.

Przypomnijmy na koniec, że Star Wars: The Mandalorian ruszy w 12 listopada tego roku. Producent serialu, Jon Favreau, zdradził niedawno, że rozpoczął już prace nad scenariuszami do drugiego sezonu.

  1. Oficjalna strona Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.