Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 24 sierpnia 2019, 10:23

autor: Serek

Serial o Obi-Wanie potwierdzony. Ewan McGregor w roli głównej

Stało się to, na co czekali wszyscy fani Gwiezdnych wojen. Oficjalnie potwierdzono prace nad serialem o przygodach Obi-Wana Kenobiego. A żeby tego było mało, w tej roli ponownie ujrzymy uwielbianego Ewana McGregora.

„Hello there”. Wiem, że właśnie ta fraza kołacze się Wam teraz w głowie. - Serial o Obi-Wanie potwierdzony. Ewan McGregor w roli głównej - wiadomość - 2019-08-24
„Hello there”. Wiem, że właśnie ta fraza kołacze się Wam teraz w głowie.

Co też tam się „odstarłorsowiło” na tym D23 Expo? Poza prezentacją szerszej publiczności zwiastuna serialu The Mandalorian, o którym wszyscy wiedzieliśmy, że się pojawi, stało się coś, na co czekaliśmy. Po latach domysłów, plotek i przecieków (a także oczywiście zaprzeczeń) nadszedł dzień, w którym oficjalnie potwierdzono powstanie produkcji dedykowanej Obi-Wanowi Kenobiemu. A żeby było jeszcze ciekawiej, w mistrza Jedi wcieli się nie kto inny, jak Ewan McGregor. To wiadomość, na którą czekała chyba cała społeczność Gwiezdnych wojen.

Ewan McGregor wzbudził euforię na widowni, szczególnie w momencie, kiedy poprosił Kathleen Kennedy o zapytanie go, czy zagra Obi-Wana ponownie. Po twierdzącej odpowiedzi dodał, że wreszcie, po 4 latach wymówek, może to przyznać. Scenariusz jest już gotowy, zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że ekipa „dowiezie” serial jak najszybciej, bo stężenie midichlorianów jest w nim ogromne. Na razie możemy jednak tylko pomarzyć o dacie premiery. Pewne jest natomiast, że seria trafi na Disney+, jak wszystkie nadchodzące dzieła z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Sami rozumiecie, że to musiało się tutaj pojawić. Źródło: 9GAG.
Sami rozumiecie, że to musiało się tutaj pojawić. Źródło: 9GAG.

To nie jedyne dobre wiadomości z konwentu D23. Potwierdzono również prace nad serialem poświęconym Cassianowi Andorowi, czyli jednemu z głównych bohaterów Łotra 1. Disney pochwalił się nawet specjalnie przygotowaną osią czasu, na której możemy zobaczyć wszystkie produkcje ze świata Star Wars ułożone chronologicznie. Dzięki temu wiemy, że akcja serialu o Obi-Wanie będzie toczyła się pomiędzy spin-offem o Hanie Solo a Rebeliantami. Natomiast seria z Diegiem Luną w roli głównej będzie prequelem Łotra 1. Co tu dużo mówić, najbliższe lata to „marvelizacja” uniwersum Gwiezdnych wojen. Ale czy to tak źle?

  1. Oficjalna strona internetowa Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.