Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2019, 11:17

autor: aadamus

Pathologic 2 okazało się finansową porażką

W maju na sklepowe półki trafiło Pathologic 2 – remake wydanej w 2005 roku przygodowej gry akcji. Okazuje się, że produkcja sprzedała się słabo. W wywiadzie dla serwisu DTF przedstawiciele Ice-Pick Lodge przyznali, że liczba pracowników studia została zredukowana, a plany na dalszy rozwój gry odłożono na czas nieokreślony.

Pathologic 2 nie sprzedało się najlepiej. - Pathologic 2 okazało się finansową porażką - wiadomość - 2019-08-25
Pathologic 2 nie sprzedało się najlepiej.

Pod koniec maja tego roku na komputerach osobistych zadebiutowało Pathologic 2 – remake wydanej w 2005 roku przygodowej gry akcji, utrzymanej w klimatach horroru. Początkowo twórcy mieli plan na dalszy rozwój tytułu. Jak się jednak okazuje, musi on zostać odłożony na czas nieokreślony. Produkcja sprzedała się bowiem bardzo słabo, co odbiło się negatywnie na kondycji finansowej studia Ice-Pick Lodge.

W czasie wywiadu udzielonego serwisowi DTF przedstawiciele Ice-Pick Lodge przyznali, że sprzedaż Pathologic 2 była niska. W konsekwencji liczba pracowników studia została zredukowana do zaledwie kilku kluczowych osób. Wszystkie plany związane z rozwojem produkcji, takie jak dodatkowe wątki fabularne oraz porty konsolowe, zostały natomiast odłożone na czas nieokreślony.

W czasie, kiedy studio nie będzie pracować nad Pathologic 2, będzie rozwijać mniejsze projekty. Najprawdopodobniej twórcy skupią się na produkcji gry mobilnej, która ma podreperować nadszarpnięty budżet studia.

Pathologic 2 zostało sfinansowany na Kickstarterze pięć lat temu. Przy okazji odświeżania pierwotnego tytułu z 2005 roku studio Ice-Pick Lodge nie ograniczyło się jedynie do ulepszenia oprawy graficznej. Zmodyfikowano również mechanikę rozgrywki, dodano nowe zadania fabularne, a także udoskonalono sztuczną inteligencję kontrolującą postacie niezależne. Pathologic 2 zebrało przeciętne recenzje – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 67/100 punktów.