Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2019, 13:25

27 minut gameplayu z polskiej strzelanki Terminator: Resistance

Do sieci trafił trwający 27 minut zapis rozgrywki z nadchodzącej polskiej strzelanki Terminator: Resistance, opartej na legendarnej serii filmów akcji. Materiał zawiera prezentację najważniejszych mechanik zabawy, w tym skradania się, hackingu i walki.

Poznańskie PGA 2019 to niejedyna duża impreza gamingowa, która odbywa się w ten weekend w Europie. Na londyńskich targach EGX 2019 również pojawiło się wielu deweloperów, wśród nich znaleźli się też reprezentanci polskiego studia Teyon Games i jego wydawcy, firmy Reef Entertainment. Są oni odpowiedzialni za grę Terminator: Resistance, a więc strzelankę z elementami RPG opartą na legendarnej serii filmów akcji, która zadebiutuje w sprzedaży 15 listopada, na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC. Podczas wydarzenia twórcy zaprezentowali blisko półgodzinny wycinek produkcji zawierający próbkę wszystkich najważniejszych systemów rozgrywki, z których większość opisaliśmy już w opublikowanej w połowie września zapowiedzi.

Terminator: Resistance jest prequelem oryginalnego filmu i rozgrywa się w alternatywnej postapokaliptycznej wersji przyszłości, w której świat opanowany został przez maszyny. Gracze wcielają się w członka ruchu oporu przedzierającego się przez zrujnowane Stany Zjednoczone. Na filmie możemy zobaczyć nieskomplikowane mechaniki skradania się w grze, oparte na wykorzystaniu specjalnych gogli pozwalających dostrzec przeciwników przez przeszkody, takie jak ściany. Niezwykle istotne dla naszego przetrwania okaże się hakowanie niektórych maszyn, takich jak automatyczne wieżyczki strzelnicze. Czynność ta jest przedstawiona jest w formie zręcznościowej minigry przypominającej klasycznego Froggera. W dwudziestej pierwszej minucie materiału przyjrzymy się też systemowi ekwipunku i craftingu, a także trzem drzewkom umiejętności głównego bohatera.

Gra pojawi się w sprzedaży za niecały miesiąc.

  1. Terminator: Resistance – już graliśmy i odpowiadamy na 7 ważnych pytań
  2. Oficjalna strona gry Terminator: Resistance
  3. Oficjalna strona internetowa studia Teyon Games