Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2019, 09:55

autor: Serek

Final Fantasy VII Remake - potwierdzono prace nad drugim epizodem

Twórcy ze Square Enix potwierdzili prace nad drugim epizodem Final Fantasy VII Remake. W długim blogu opowiedzieli także o swoich przemyśleniach na temat pierwszego rozdziału odświeżonego tytułu.

Final Fantasy VII Remake part II w produkcji. - Final Fantasy VII Remake - potwierdzono prace nad drugim epizodem - wiadomość - 2019-11-26
Final Fantasy VII Remake part II w produkcji.

Posiadacze PlayStation 4 za kilka miesięcy będą mogli cieszyć się pierwszą częścią Final Fantasy VII Remake. Przypominamy, że reedycja kultowego jRPG-a z 1997 roku zostanie podzielona na kilka epizodów. Twórcy ze studia Square Enix podzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz przemyśleniami na temat produkcji w obszernym blogu. Wśród licznych wpisów deweloperów pojawiło się zdanie, na które zapewne czekali wszyscy fani serii.

Napisał je Tetsuya Nomura, główny reżyser tytułu. Poza napomknięciem o nowych bossach w grze (a ma być ich naprawdę sporo, i mają mieć znaczenie fabularne), potwierdził, że prace nad drugim rozdziałem odświeżonej wersji Final Fantasy VII już trwają:

Rozpoczęliśmy już prace nad kolejną częścią, ale jestem pewien, że kiedy zagracie w ten tytuł, rozwiniemy Wasze oczekiwania, tak jak świat, który wykracza poza Midgar.

Twórca podkreślił również, że gracze nie powinni martwić się o rozmiary kolejnych części gry. Prócz wzmianki o Final Fantasy VII Remake part II (?), we wpisie na stronie Square Enix pojawiło się kilka ciekawostek dotyczących produkcji. Kazushige Nojima, odpowiedzialny za scenariusz gry, przyznał, że w odświeżonej wersji będzie znacznie mniej miejsca na interpretację gracza. To, co było zastępowane wyobraźnią użytkownika, teraz będzie wyświetlane na ekranie.

Naoki Hamaguchi, zajmujący się designem i programowaniem gry, wspomina natomiast, że twórcom przyświecała myśl o szacunku do oryginału. Osoby, które w niego nie grały, mają w pełni doświadczyć uroku Final Fantasy VII. Ci, którzy znają pierwowzór, mają poczuć się jak w domu, tylko... po remoncie. Podobnie będzie w przypadku systemu walki. Pisze o nim Teruki Endo, odpowiedzialny właśnie za tę mechanikę:

Aby zaprojektować ciekawe bitwy, ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem różnych elementów strategicznych dla każdego bossa i wroga. Ponadto, budując systemy walki dla każdej postaci, chcieliśmy uszanować wizerunek wersji oryginalnej, wprowadzając dodatkowo wiele nowych umiejętności. Mam nadzieję, że znajdziesz swój własny styl walki, łącząc te umiejętności z Materią.

Jeśli chcielibyście przeczytać wszystkie wpisy twórców, zapraszam pod ten adres. Przypominamy, że Final Fantasy VII Remake ukaże się 3 marca 2020 roku na PlayStation 4. Do tego czasu pewnie jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy VII Remake