Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2020, 12:14

autor: Adrian Werner

Final Fantasy VII Remake – wersja PC prawie pewna

Dzięki wyciekowi dema Final Fantasy VII Remake fani mogli oddać się grzebaniu w plikach gry, a w nich znaleźli elementy sugerujące, że w planach jest wersja pecetowa.

Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 3 marca na PlayStation 4. - Final Fantasy VII Remake – wersja PC prawie pewna - wiadomość - 2020-01-03
Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 3 marca na PlayStation 4.

Coraz bardziej prawdopodobna wydaje się pecetowa wersja Final Fantasy VII Remake, czyli nowej wersji legendarnego japońskiego RPG-a. Część osób uzyskała przed czasem dostęp do dema i dzięki temu dociekliwi fani mogli rozpocząć grzebanie w plikach. Znaleźli tam sporo wzmianek sugerujących, że w planach jest przeniesienie gry na PC.

Jak odkrył roXyPS3, w plikach umieszczono m.in. informacje o wielu alternatywnych rozdzielczościach i nie wszystkie z nich dają się wytłumaczyć potrzebami PlayStation 4 Pro oraz ewentualnej wersji na PlayStation 5. Przede wszystkim jednak znaleziono wzmianki o układach Nvidii. Zarówno przy PS4, jak i PS5 firma Sony postawiła na rozwiązania AMD. Tak samo jest zresztą w przypadku najnowszych platform Microsoftu.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy pojawiają się spekulacje na temat pecetowej wersji Final Fantasy VII Remake. Jakiś czas temu pisaliśmy, że na okładce gry znalazła się informacja, iż produkcja dostępna będzie wyłącznie na PlayStation 4 do 3 marca 2021 roku. Jest to więc exclusive czasowy i po upływie wspomnianego terminu konwersje na inne platformy są bardzo prawdopodobne. Jeśli takowe powstaną, to możemy być praktycznie pewni, że wśród platform znajdzie się PC, gdyż firma Square Enix w ostatnich latach przeniosła na pecety większość odsłon cyklu.

Sony ostatnio ma zresztą luźniejsze podejście do kwestii exclusive’ów. Korporacja jest wydawcą Death Stranding, a mimo to gra trafi w przyszłym roku na PC. Pojawiły się również plotki, że trwają prace nad komputerową wersją Horizon: Zero Dawn. Firma najpewniej nie będzie więc próbowała powstrzymać wydania Final Fantasy VII Remake na pecety.

  1. Oficjalna strona serii Final Fantasy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake