Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Soldat 2 (PC)

Soldat 2 PC

Strzelanka 2D będąca bezpośrednią kontynuacją popularnego tytułu z 2002 roku – Soldat. Gra kładzie nacisk na multiplayer. Za jej opracowanie odpowiada polski deweloper niezależny Michał „MM” Marcinkowski (należy do studia Transhuman Design, które odpowiada za wydanie gry).

Akcji | platformówki | sieciowe | multiplayer | polskie | indie | shoot 'em up | 2.5D | side-scroll | strzelanki

PC Windows
Okładka Soldat 2 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

22września2020

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Soldat 2 jest dwuwymiarową strzelanką będącą kontynuacją popularnego Soldat z 2002 roku. Produkcja oferuje tryby single- oraz multiplayer i kładzie nacisk na dodatkową zawartość tworzoną przez użytkowników. Tytuł został opracowany przez Michała „MM” Marcinkowskiego z polskiego studia niezależnego Transhuman Design (mowa o autorach m.in. udanej strzelanki Butcher oraz gry akcji King Arthur’s Gold). Wspomniana firma jest również wydawcą gry.

Mechanika

W Soldat 2 świat gry obserwujemy z boku – z tzw. perspektywy side-scrollowej. Podstawowym zadaniem gracza jest eliminowanie wrogów będących po drugiej stronie (zarówno w rozumieniu zespołu, jak i planszy, choć po poziomach można się dość swobodnie przemieszczać). Starcia toczą się na losowo generowanych planszach (dostępne jest kilka typów poziomów, różniących się od siebie m.in. wyglądem).

W przypadku niektórych trybów mamy możliwość określenia klasy postaci, którą kierujemy. Definiuje to dostępne umiejętności i uzbrojenie. W innych przypadkach wszyscy bohaterowie funkcjonują według dokładnie tych samych zasad. Możemy też częściowo dopasować wygląd bohatera, a także ekwipunek, którego używa. Grając, natrafiamy również na pojazdy, a nawet możemy częściowo niszczyć planszę. Największe znaczenie ma tutaj jednak bez wątpienia zręczność i wyczucie.

Ważną funkcją Soldat 2 jest wsparcie dla modów oraz zawartości tworzonej przez samych użytkowników – mamy tutaj w pełni funkcjonalny edytor poziomów.

Tryby gry

W Soldat 2 możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Podstawą rozgrywki jest jednak sieciowy tryb wieloosobowy. Mamy tutaj trzy moduły – klasyczny, oparty na klasach oraz eksperymentalny / sandboksowy. Warto odnotować, że twórcy Soldat 2 zadbali o dedykowane serwery dla sieciowego trybu wieloosobowego, by zapewnić graczom najlepsze warunki do rywalizacji.

Kwestie techniczne

Soldat 2 ma ciekawą oprawę graficzną, którą zrealizowano w tzw. konwencji 2,5D. Oznacza to, że choć rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach, to w grafice znaleźć można elementy trójwymiarowe, dzięki czemu na planszach uzyskuje się wrażenie głębi, a modele postaci są lepiej animowane. Solidnie wypadają też efekty świetlne towarzyszące różnorakim eksplozjom i strzałom poszczególnych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Soldat 2

Wymagania wiekowe Soldat 2

16+

Wymagania sprzętowe Soldat 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7/10 64-bit
Soldat 2 – jest demo trybu single player polskiej strzelanki
Soldat 2 – jest demo trybu single player polskiej strzelanki

wiadomość27 marca 2020

Deweloperzy ze studia Transhuman Design udostępnili na Steamie demo zręcznościowej strzelanki Soldat 2. Wersja demonstracyjna obejmuje tylko tryb single player - w pełnym wydaniu znajdzie się także moduł wieloosobowy.

Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca
Zapowiedziano Soldat 2 – polska klasyka powraca

wiadomość6 lutego 2020

Polskie studio Transhuman Design zapowiedziało grę Soldat 2, czyli kontynuację kultowej sieciowej strzelanki. W planach jest również wypuszczenie pierwszej części na Steamie.