Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2011, 14:20

autor: Jiker

Wieści ze świata (L.A. Noire, Civilization V, LEGO Piraci z Karaibów) 4/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o następcy Wii, przyszłości marki Wipeout, demach Red Faction: Armageddon i LEGO Piraci z Karaibów, opowiadaniach z kolekcji L.A. Noire, a także nowej bijatyce w uniwersum Dragon Ball. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o następcy Wii, przyszłości marki Wipeout, demach Red Faction: Armageddon i LEGO Piraci z Karaibów, kolekcji opowiadań L.A. Noire, a także nowej bijatyce w uniwersum Dragon Ball. Zapraszamy do lektury.

Jerry Bruckheimer Games

Justin Leader, były pracownik studia Jerry Bruckheimer Games, powołanego przez słynnego producenta filmowego w w 2009 roku, donosi, że zajmuje się ono aktualnie dewelopingiem trzech nieogłoszonych produkcji. Znajdują się wśród nich tytuły przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3. Więcej szczegółów nie podano.

Wipeout

Firma Sony Computer Entertainment Europe zarejestrowała w listopadzie ubiegłego roku domenę wipeouttrinity.com. Zachodni dziennikarze spekulują, że być może odnosi się ona do kontynuacji serii Wipeout powstającej z myślą o NGP (nowej konsoli przenośnej Sony). Niewykluczone jednak, że chodzi tu o tytuł kolejnej odsłony na stacjonarne PlayStation 3. Poprzednia – Wipeout HD (z dodatkiem Fury) – ukazała się trzy lata temu. Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać, że niedawno dowiedzieliśmy się, że SCE skasowało kilka pomniejszych pozycji, w tym tytuł powstający w biurach studia SCE Liverpool, odpowiedzialnego za wyprodukowanie futurystycznej serii.

Wii 2

Zachodnie media donoszą, że następca Wii, który zostanie oficjalnie ujawniony w przyszłym miesiącu, podczas targów E3, nie będzie posiadać dysku twardego. Podobno w zamian zastosowanie w konsoli znajdzie rozwiązanie znane z Wii, mianowicie wbudowana pamięć flash. Do dyspozycji nabywców Wii 2 oddanych zostanie rzekomo 8 GB wolnego miejsca. Ponadto spekuluje się, że gry na następcę będą zapisywane na dyskach nowego formatu, zdolnych do pomieszczenia 25 GB danych.

Red Faction: Armageddon

Zgodnie z zapowiedziami, do oferty Xbox Live trafiło demo gry akcji Red Faction: Armageddon. Oferuje ono możliwość przetestowania wczesnego etapu produkcji studia Volition. Do bazy PlayStation Network zawita dopiero wówczas, gdy Sony zdoła ponownie uruchomić swoją sieciową uslugę. Pełna wersja zadebiutuje na pecetach i konsolach na początku czerwca.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Civilization V, LEGO Piraci z Karaibów) 4/05/11 - ilustracja #1

LEGO Piraci z Karaibów

Osoby preferujące nieco mniej poważną rozgrywkę z pewnością zainteresuje drugie opublikowane dziś demo. Demonstracja zręcznościówki LEGO Piraci z Karaibów pozwala sprawdzić niewielki wycinek spośród 20 poziomów i 70 grywalnych postaci, jakie znajdą się w pełnej wersji dzieła Traveller’s Tales (premiera w Europie 13 maja). Znajdziecie ją oczywiście w ofercie Xbox Live.

uDraw

Firma THQ ma w planach ekspansję uDraw – rozwiązania dedykowanego dotąd jedynie użytkownikom Wii, które pozwalało im poznać podstawy rysunku (w czym pomocny okazuje się specjalny kontroler w kształcie tabletu). Dostęp do niego otrzymają w przyszłości użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3. Dotąd wydane zostały cztery tytuły wykorzystujące uDraw (Dood's Big Adventure, uDraw Studio, Pictionary, and SpongeBob Squigglepants), a kolejnych sześć jest w produkcji. Urządzenie sprzedało się w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy.

L.A. Noire

6 czerwca sprzedawcy ebooków wprowadzą do swojej oferty L.A. Noire: The Collected Stories – kolekcję ośmiu opowiadań inspirowanych wydarzeniami z przygodowej gry akcji L.A. Noire (X360, PS3). Napiszą je cenieni autorzy: Megan Abbott, Lawrence Block, Joe Lansdale, Joyce Carol Oates, Francine Prose, Jonathan Santlofer, Duane Swierczynski oraz Andrew Vachss. W tym miejscu znajdziecie krótki fragment pierwszego z nich (The Girl). Przypominamy, że pełna wersja L.A. Noire trafi do polskich sklepów 20 maja.

Civilization V

Do oferty Steama trafiły dwa nowe dodatki DLC do Civilization 5. Civilization and Scenario Pack: Denmark – The Vikings oferuje nową frakcję tytułowych wikingów wraz z dodatkowym scenariuszem o nazwie 1066: Year of Viking Destiny. Kierujemy w nim duńską cywilizacją i jako Harald Sinozęby wyruszamy na wojnę z innymi nacjami. Z kolei w pakiecie Explorers Map Pack zawartych zostało dziesięć nowych map. Połowę z nich odwzorowano na podstawie rzeczywistych lokacji (okolice Cieśniny Beringa, amazońska dżungla, Karaiby), a drugie tyle stanowią tereny wymyślone przez twórców. Każdy z dodatków kosztuje 3,49 euro, czyli około 14 złotych.

Wieści ze świata (L.A. Noire, Civilization V, LEGO Piraci z Karaibów) 4/05/11 - ilustracja #2

Dragon Ball

Podobno w nowym numerze magazynu Weekly Shonen Jump znalazła się wzmianka o nowej bijatyce na Xboksa 360 i PlayStation 3 osadzonej w uniwersum Dragon Ball. Nad Dragon Ball Game Project Age 2011 pracuje Namco Bandai. Japońska premiera gry miałaby się odbyć jesienią tego roku.

Drakensang Online

Niemiecka firma BigPoint ogłosiła, że otwarte beta testy gry Drakensang Online rozpoczną się w czerwcu tego roku (aktualnie trwa ich zamknięta faza). Początkowo gra dostępna będzie w pięciu wersjach językowych (niemieckiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej), a do końca roku w 30.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Skulls of the Shogun X360

Skulls of the Shogun PC

Star Raiders PC

Star Raiders X360

Orcs Must Die!

Dungeons & Dragons: Daggerdale X360

Dungeons & Dragons: Daggerdale PC

Mass Effect 3

White Knight Chronicles 2

Tropico 4

Transformers: Dark of the Moon

Call of Duty: Black Ops

Thor: God of Thunder PS3

Thor: God of Thunder Wii

Thor: God of Thunder DS

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Outland Gramy!

Back to the Future - Episode 4 Double Visions

Star Wars: The Old Republic - rozwój Sitha

Brink - Get SMART: Cele (PL)