Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Star Raiders (PS3)

Star Raiders

Star Raiders to wyprodukowana przez Incinerator Studios gra akcji, będąca remakiem futurystycznej strzelaniny z 1979 roku. Gracze wcielają się w rolę pilotów kosmicznych myśliwców i uczestniczą w widowiskowych potyczkach z rasą Zylonsów.

Akcji | FPP

Okładka Star Raiders (PS3)

data premiery gry:

11maj2011

X360 PC

1cze2011

PS3

Star Raiders to wznowienie kosmicznej strzelaniny, wydanej w 1979 roku m.in. na Atari 2600. Produkcja względem oryginału została rozbudowana nie tylko pod kątem fabuły oraz modelu rozgrywki, ale również doczekała się zupełnie nowej oprawy audiowizualnej. Jej opracowanie zostało zlecone Incinerator Studios, firmie mającej w dorobku adaptację filmu animowanego Auta oraz wyścigi MX vs. ATV Untamed w wersji na PlayStation 2 i Wii.

W Star Raiders zasiadamy za sterami gwiezdnego myśliwca i bierzemy udział w efektownych misjach rozgrywających się w przestrzeni kosmicznej. Myśliwiec kontrolujemy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając trójwymiarowe środowisko.

Walkę z rasą Zylonsów ułatwia galaktyczna mapa taktyczna, a także system pozwalający na konfigurację wyposażenia kontrolowanego statku kosmicznego. Do dyspozycji graczy oddanych zostało kilkanaście rodzajów broni, które należy dynamicznie dostosowywać do wymagań pola walki.

W remake’u Star Raiders znalazła się również opcja rozgrywki wieloosobowej. Dopuszcza ona kooperację w ramach głównej kampanii, a także rywalizację w kilku standardowych trybach multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 2,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Raiders

Klasyfikacja PEGI Star Raiders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Raiders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepszy)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Atari pracuje nad wznowieniem Star Riders
Atari pracuje nad wznowieniem Star Riders

wiadomość14 października 2010

Produkcje takie jak Wing Commander oraz X-Wing zdefiniowały gatunek kosmicznych strzelanin na wiele lat w przód. Zanim jednak trafiły do sprzedaży, na rynku istniało kilka nieco starszych pozycji podejmujących ten temat. Jedną z nich była gra Star Raiders, wydana oryginalnie w 1979 roku na Atari 2600 – w owych czasach jeden z najbardziej zaawansowanych tytułów dostępnych na rynku.

X360
PS3
PC