Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Little Racers (X360)

Little Racers X360

Prosta, dwuwymiarowa gra wyścigowa w klasycznym widoku z góry, nawiązująca do zręcznościówek z epoki 16-bitowców i salonowych automatów. Do dyspozycji graczy oddano ponad 20 tras oraz ponad 40 samochodów, podzielonych na 8 klas.

Wyścigi | 2D | elementy zręcznościowe | top-down | indie | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Little Racers (X360)

producent: Milkstone

wydawca: Milkstone

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

26marca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Little Racers to niezwykle prosta, dwuwymiarowa gra wyścigowa z klasycznym widokiem z góry. Tytuł został opracowany przez niezależne hiszpańskie studio Milkstone i ukazał się na konsolach Xbox 360 w ramach programu Xbox Live Indie Games.

Pod względem mechaniki, Little Racers nawiązuje do klasycznych, samochodowych zręcznościówek typu top-down z epoki salonowych automatów, konsol NES czy 16-bitowych komputerów Amiga i Atari ST. Mamy więc do czynienia z typowo arcade’owym modelem jazdy, w którym próżno by szukać jakiegokolwiek realizmu. Podczas zabawy, na ekranie telewizora ukazany został cały tor, na którym rywalizować może nawet kilkanaście – siłą rzeczy mikroskopijnie małych pojazdów, a całość toczy się w wyjątkowo szybkim tempie.

Do dyspozycji graczy oddano ponad 20 torów i ponad 40 samochodów, podzielonych na 8 klas zależnych od ich osiągów. Zabawa może toczyć się w trzech różnych trybach: Championship – czyli seria wyścigów, których stawką jest tytuł mistrza, Quick Race – pojedynczy wyścig z losową trasą i przeciwnikami oraz Custom Race – gdzie możemy własnoręcznie wybrać trasę i samochód, a także ustalić ilość okrążeń oraz AI przeciwników. Twórcy przewidzieli także opcję rozgrywki wieloosobowej – do 4 osób w trybie lokalnym lub do 12 graczy za pośrednictwem Xbox Live.

Mimo że Little Racers na konsoli Xbox 360 działa w rozdzielczości HD, pod względem oprawy gra prezentuje się dość oldskulowo. Podczas zabawy, prócz samych torów nie uświadczymy więc żadnych elementów scenerii, a jedynymi efektami towarzyszącymi rywalizacji są wydobywające się spod kół kłęby dymu oraz ślady hamowania na najostrzejszych zakrętach. Na tym tle, całkiem nieźle prezentuje się ścieżka dźwiękowa gry, złożona z kilkunastu zróżnicowanych utworów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 12  

Wymagania wiekowe Little Racers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Little Racers

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live