Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2015, 20:09

autor: Ender

MMO Defiance będzie istnieć dalej mimo skasowania serialu TV

Pomimo wstrzymania produkcji serialu telewizyjnego Defiance, powiązana z nim gra MMO pod tym samym tytułem będzie istnieć nadal. Twórcy ze studia Trion Worlds zapewniają, że planują rozwijać tytuł w najbliższej przyszłość, stale dostarczając nową zwartość i poprawki.

Spółka NBCUniveral zainwestowała ponad 100 milionów w grę oraz serial telewizyjny. Żadne z nich nie okazało się jednak spodziewanym sukcesem - MMO Defiance będzie istnieć dalej mimo skasowania powiązanego z nim serialu TV - wiadomość - 2015-10-17
Spółka NBCUniveral zainwestowała ponad 100 milionów w grę oraz serial telewizyjny. Żadne z nich nie okazało się jednak spodziewanym sukcesem

Stacja telewizyjna Syfy (w Polsce znana jako SciFi Universal) zdecydowała się wstrzymać produkcję kolejnych odcinków serialu science-fiction Defience po premierze ostatniego epizodu jego trzeciego sezonu. Powodem takiego a nie innego ruchu ze strony producentów był stały spadek zainteresowania widzów. Defiance był wartym 100 milionów dolarów multimedialnym projektem spółki NBCUniveral. Poza serią TV, która zadebiutowała w kwietniu 2013 roku, w jego skład wchodziła także gra MMO pod tym samym tytułem, która stworzona została przez studio Trion Worlds. Jak zapewniają jej deweloperzy, decyzja o zakończeniu nadawania Defiance nie wpłynie negatywnie na ich produkcję. Będzie ona nadal otrzymywać regularne wsparcie oraz nową zawartość.

Przypomnijmy, że Defience miało wyjątkowo ambitne założenia. Na questy oraz fabułę gry wpływały bowiem pośrednio wydarzenia przedstawione na małym ekranie. Tytuł pojawił się w pierwszej połowie 2013 roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, zbierając średnie oceny i nie zyskując popularności na jaką liczyli autorzy projektu. Co więcej, na samym starcie borykał się z ogromną ilością błędów oraz problemów technicznych, widocznych zwłaszcza w konsolowych portach. Chociaż Defiance nie wymagało abonamentu, początkowo gracze musieli jednorazowo, podobnie jak w przypadku serii Guild Wars, zapłacić pełną cenę za tytuł. Zmieniło się to zaledwie rok po premierze kiedy gra przeszła na model biznesowy free-to-play.

  1. Oficjalna strona gry Defiance