Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2014, 18:25

Defiance - strzelanka MMO zostanie przestawiona na model free-to-play

Firma Trion Worlds ogłosiła, że strzelanka MMO Defiance zostanie przestawiona na model darmowy z mikropłatnościami. Pecetowa edycja wykona ten ruch w czerwcu, a lipcu dołączy do niej wydanie na PlayStation 3.

W darmowe Defiance zagramy w czerwcu. - Defiance - strzelanka MMO zostanie przestawiona na model free-to-play - wiadomość - 2014-05-02
W darmowe Defiance zagramy w czerwcu.

W ostatnich latach mieliśmy okazję wielokrotnie obserwować jak kolejne gry porzucały swój pierwotny model biznesowy i przestawiały się na darmowy z mikropłatnościami. Teraz dowiedzieliśmy się, że do długiej już listy produkcji, które poszły tą drogą, wkrótce dołączy strzelanka science-fiction Defiance. W przypadku tej pozycji nie istniały żadne abonamenty i zamiast tego po jednokrotnym zakupie mogliśmy grać bez ograniczeń. Wersja pecetowa wstąpi na ścieżkę free-to-play już 4 czerwca tego roku, a 15 lipca to samo stanie się z wydaniem na PlayStation 3. W planach jest również wykonanie podobnej zmiany w edycji na Xboksa 360, ale na razie wciąż trwają rozmowy z firmą Microsoft i autorzy nie są jeszcze w stanie podać konkretnego terminu.

Przestawienie się na model darmowy z mikropłatnościami ma na celu umożliwienie Defiance poszerzenie społeczności bawiących się w grę użytkowników. Jednocześnie twórcy obiecują, że produkcja będzie autentycznie darmowa i nic ma stać na przeszkodzie rozwinięciu postaci do maksymalnego poziomu bez wydawania prawdziwych pieniędzy. Jednocześnie dla osób, który kupiły grę przygotowane zostaną w podzięce atrakcyjne prezenty i ułatwienia.

Ponadto autorzy przyznają, że w przypadku rynku free-to-play kluczową rolę odgrywa dotarcie do jak największej liczby potencjalnych odbiorców. Dlatego rozważają także opracowanie konwersji gry na Playtation 4 oraz Xbox One. Jednak według firmy Trion obecnie liczba obu tych platform w domach graczy wciąż zbyt mała, aby uzasadnić inwestowanie środków w takie przedsięwzięcie. Dlatego jeśli ostatecznie powstaną edycje na konsole nowej generacji, to sporo się na nie naczekamy.

  1. Defiance – oficjalna strona gry

Defiance - strzelanka MMO zostanie przestawiona na model free-to-play - ilustracja #2

Czerwiec tego roku będzie bardzo obfity dla fanów marki. 19 czerwca w amerykańskiej stacji telewizyjnej SyFy wyemitowany zostanie bowiem pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu Defiance.

Obie odnogi marki są ze sobą ściśle powiązane. Wydarzenia ze srebrnego ekranu znajdują odzwierciedlenie w wirtualnym świecie, a sukcesy i porażki graczy brane są pod uwagę przy opracowywaniu scenariuszy kolejnych odcinków.