Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2014, 16:39

Zapowiedziano Stealth Inc 2 - kontynuacja skradankowej platformówki ukaże się tylko na Wii U

Firma Curve Studios zapowiedziała Stealth Inc 2, czyli kontynuację udanej skradankowej platformówki wydanej pierwotnie na pecety pod tytułem Stealth Bastard Deluxe. Co ciekawe, produkcja zmierza wyłącznie na konsole Wii U.

W Stealth Inc 2 zagrają wyłącznie posiadacze konsol Wii U. - Zapowiedziano Stealth Inc 2 - kontynuacja skradankowej platformówki ukaże się tylko na Wii U - wiadomość - 2014-05-02
W Stealth Inc 2 zagrają wyłącznie posiadacze konsol Wii U.

Wypuszczona trzy lata temu skradankowa platormówka Stealth Bastard okazała się jedną z najlepszych darmowych produkcji pecetowych 2011 roku. Zachęciło to autorów, czyli ludzi ze studia Curve, do opracowania mocno rozszerzonej i ulepszonej wersji komercyjnej nazwanej Stealth Bastard Deluxe. Jej sukces sprawił, że wypuszczono także konwersje na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita, których tytuł zmieniono na Stealth Inc. Dobre wyniki sprzedaży i wysokie recenzje pozwalały domniemywać, że powstanie kontynuacji jest jedynie kwestią czasu. Deweloperzy nie zawiedli i właśnie zapowiedzieli Stealth Inc 2. Jednocześnie jednak zaskoczyli wszystkich fanów pierwowzoru ogłaszając, że gra zmierza wyłącznie na konsolę Wii U.

Taka decyzja bez wątpienia rozczaruje wielu posiadaczy pierwszej części. Jason Perkins, czyli szef Curve Studios, tłumaczy, że decyzję taką podjęto z kilku powodów. Po pierwsze firmie Nintendo udało się sprzedać do tej pory kilka milionów konsol Wii U, a jednocześnie platforma jest słabo wspierana przez deweloperów i wydawców. Tym samym konkurencja jest znacznie mniejsza i twórcy chcą przetestować jak duży potencjał na ten rynek. Ponadto autorów intryguje wyposażony w ekran dotykowy GamePad i mają sporo ciekawych pomysłów na jego wykorzystanie.

W Stealth Inc 2 powrócimy to kompleksów badawczych znanej z pierwszej części złej korporacji PTi Industries. Tym razem zabawa nie ograniczy się jednak tylko do komór testowych. Zamiast tego uzyskamy swobodny dostęp do całego ośrodka dzięki otwartej strukturze świata. Ponownie naszym zadaniem będzie oczywiście unikanie wykrycia i uwalnianie klonów. W realizacji tych celów pomoże nam spory zestaw nowych gadżetów. Ponadto po raz pierwszy będziemy mieli okazję zagrać w tryb kooperacyjny, w którym jeden gracz ma bawić się na telewizorze, a drugi na ekranie GamePada. Dodatkową atrakcją powinien okazać się łatwy w użyciu edytor poziomów.

Wii U nie może się pochwalić mocnym wsparciem deweloperów i wydawców, więc każda gra na wyłączność jest sporym wydarzeniem, zwłaszcza jeśli jej produkcja nie została sfinansowana przez samo Nintendo. Posiadaczom innych platform pozostaje mieć nadzieję, że ekskluzywność ta będzie jedynie czasowa i w dalszej przyszłości Stealth Inc 2 zawita również na pecety i inne konsole.

  1. Curve Studios – oficjalna strona studia