Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2013, 12:50

autor: Orlov

Zapowiedziano Trove – wokselowe MMO

Firma Trion Worlds zapowiedziała nowe MMO – Trove. Gra ma być utrzymana w wokselowej stylistyce. Nie podano jeszcze daty premiery, ruszyły już jednak zapisy na testy wersji alfa.

Złota skrzynia pełni rolę symbolu gry - Zapowiedziano Trove – wokselowe MMO - wiadomość - 2013-11-16
Złota skrzynia pełni rolę symbolu gry

Gry oparte na wokselach, by przytoczyć chociażby takie tytuły jak Minecraft czy Cube World, wciąż pozostają w modzie. Tym razem próby stworzenia opartego na klockach świata podejmuje się amerykańskie studio Trion Worlds – deweloper udzielił właśnie pierwszych informacji na temat Trove.

Grze, mimo wczesnej fazy produkcji, nie można odmówić uroku - Zapowiedziano Trove – wokselowe MMO - wiadomość - 2013-11-16
Grze, mimo wczesnej fazy produkcji, nie można odmówić uroku

”Nasza wizja Trove była prosta – chcemy stworzyć grę generującą ekscytujące światy, która uczyni przejście przez wnętrze góry równie satysfakcjonującym, co zdobycie jej szczytu, oraz pozwoli społeczności znacząco wzbogacać rozgrywkę” – Trion Worlds na temat nowego projektu.

Trove ma wzbogacić gatunek MMORPG. Typowe dla gier fabularnych elementy, jak rozwój postaci, kompletowanie ekwipunku i wykonywanie questów, zostaną rozwinięte o model eksploracji podobny do tego we wspomnianym już Minecrafcie. Zarówno powierzchnia, jak i podziemia świata zostaną wygenerowane losowo, dzięki czemu każdy z nich stanie się w zupełności unikatowy. Na krajobraz rozgrywki wpłyną w ogromnym stopniu gracze, wznosząc samodzielnie zaprojektowane budowle – pojawi się nawet możliwość wzniesienia własnej bazy wypadowej.

O tym, czym dokładnie będzie Trove, dowiecie się z poniższego materiału filmowego:

Wystartowała już oficjalna strona gry, na której wypełnić możecie wniosek o przyjęcie do testów alfa. Tam też znajdziecie pierwsze obrazki z Trove i informacje na jej temat. W serwisie Reddit pojawił się także wątek, w którym pracownicy studia Trion Worlds odpowiadają na pytania dotyczące ich najnowszego projektu.

Data premiery, jak i lista platform sprzętowych, na których pojawi się Trove pozostają nieznane (choć możemy domyślać się, że na pewno trafi na PC-ty).

Trion Worlds to studio specjalizujące się w grach z gatunku MMORPG. Ich najbardziej znany projekt, darmowy RIFT, pojawił się na rynku w marcu 2011 roku. Obecnie deweloperzy pracują nad End of Nations – hybrydą gatunków MMO i RTS.