Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2013, 11:54

autor: Góral

Fallout 4 nadchodzi? Pojawiło się sporo nowych plotek

W Internecie pojawiła się tajemnicza witryna thesurvivor2299.com, sugerująca nadejście gry Fallout 4. Sieć momentalnie zaroiła się od plotek, jednak oficjalnego potwierdzenia lub zaprzeczenia informacji nie ma.

Wkrótce zostanie zapowiedziana kolejna odsłona serii Fallout? - Fallout 4 nadchodzi? Pojawiło się sporo nowych plotek - wiadomość - 2013-11-16
Wkrótce zostanie zapowiedziana kolejna odsłona serii Fallout?

Kilka dni temu uruchomiono stronę thesurvivor2299.com, należącą do firmy ZeniMax Media, która dość szybko wzbudziła falę plotek dotyczącą kolejnej odsłony serii Fallout. Wchodząc na nią słyszymy sygnały, będące wiadomością zapisaną alfabetem Morse'a. Internauci rozszyfrowali już informację, którą jest data 11 grudnia 2013 roku.

Dość szybko pojawiły się jednak wątpliwości. Z początku myślano, że termin ten pokryje się z galą VGX (dawniej VGA) telewizji Spike, na której kilka lat temu zapowiedziano grę The Elder Scrolls V: Skyrim, jednak okazało się, że w tym roku impreza odbędzie się 7 grudnia. Na jaw wyszło również, że kod źródłowy strony zawiera polski adres IP 5.131.13.121 (d13121.vibiznes.pl), co może sugerować, że witryna to tylko zwykły żart. Ktoś jednak uzupełnił dane o amerykańskie serwery - 199.15.249.30 (thesurvivor2299.com) i 199.107.64.171 (oficjalna strona firmy Bethesda), a to jeszcze nie wszystkie tropy.

Na stronie The Vault pojawił się wpis z nowymi informacjami dotyczącymi tajemniczej witryny oraz odnaleziono konto na platformie mikroblogowej Tumblr, bezpośrednio nawiązujące do thesurvivor2299.com.

Wpis Dellumsa na Twitterze.
Wpis Dellumsa na Twitterze.

Żeby było ciekawiej, Erik Todd Dellums, podkładający głos postaci Three Dog z gry Fallout 3, zmieścił na Twitterze wpis o następującej treści:

„Jesteśmy coraz bliżej? Hmm. Gotowi walczyć w słusznej sprawie? Ja tak.”

Dodatkowo załączył poniższy utwór Franka Sinatry, a całość oznaczył tagiem #ThreeDog.

Niestety na razie nie posiadamy żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Niemniej warto wspomnieć, że swego czasu Dellums wspominał już o powrocie Three Doga. Natomiast w sierpniu 2012 roku pojawiły się plotki, według których akcja gry Fallout 4 miałaby mieć miejsce w Bostonie. O podobnych informacjach donosiliśmy także w połowie bieżącego roku. Obecnie jednak nic nie jest pewne i wszystkie powyższe informacje należy traktować w kategorii plotek.

Fallout 4 nadchodzi? Pojawiło się sporo nowych plotek - ilustracja #3Fallout to popularna seria gier RPG rozgrywających się w post-apokaliptycznym świecie. Pierwsza odsłona trafiła na rynek w 1997 roku, a kontynuacja pojawiła się po roku czasu. Na następną, pełnoprawną część, musieliśmy czekać do 2008 roku, kiedy to firma Bethesda wydała grę Fallout 3, a w 2010 roku ukazał się Fallout: New Vegas.