Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 16:23

autor: Góral

Fallout 4 został pokazany na targach E3? Wyciekły nowe informacje

Do sieci trafiły niepotwierdzone informacje dotyczące niezapowiedzianej jeszcze gry Fallout 4. Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że tytuł ukaże się na konsolach obecnej i nowej generacji, a także komputerach PC.

Serwis Bubblews opublikował trochę informacji dotyczących gry Fallout 4, która była rzekomo pokazywana na targach E3 za zamkniętymi drzwiami. Obecnie należy traktować te doniesienia jako zwykłe plotki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjrzeć się im nieco bliżej.

Fallout 3 ukazał się w 2008 roku. - Fallout 4 został pokazany na targach E3. Wyciekły nowe informacje - wiadomość - 2013-06-17
Fallout 3 ukazał się w 2008 roku.

Według informatora serwisu “czwórka” znajduje się w produkcji od 2011 roku, kiedy to prace nad tytułem rozpoczęła niewielka część firmy Bethesda, a pozostali deweloperzy skupiali się na grze The Elder Scrolls V: Skyrim. W lutym bieżącego roku ekipa znacznie się rozrosła i obecnie tytuł ukończony jest w 55%.

Akcja gry rozgrywać się będzie na terenach Somerville, Cambridge i Arlington, jednak głównym miejscem ma być Boston, do którego dostęp początkowo będzie zablokowany. Twórcy nie planują trybów multiplayer, ale nie wykluczają kooperacji.

Oficjalną zapowiedź czwartego Fallouta ujrzymy w przyszłym roku, jednak projekt ukaże się dopiero w październiku 2015 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC. Zaznaczono jednak, że platformy docelowe mogą się jeszcze zmienić.

Ponoć na zamkniętym pokazie zaprezentowano także 37 sekundowy zwiastun, który ukazuje zniszczony Boston, a później głos, użyczony przez aktora Rona Pearlmana, mówi, że „War... War never changes...” i to tyle.

Obecnie ciężko zweryfikować prawdziwość tych plotek. Pewnym jest, że studio Bethesda postanowiło skupić się nad nowym, nieujawnionym projektem. Śmiało można także zakładać, że kolejny Fallout powstanie, niemniej na razie oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie zajęto.