Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2013, 19:30

Wiedźmin 3: Dziki Gon z darmowymi DLC na PC

Twórcy trzeciej części Wiedźmina obiecują, że przez długi czas będą wspierać grę poprawkami oraz małymi zestawami DLC. Wszystkie one mają być udostępniane za darmo na PC. W przypadku konsolowych platform kwestia ta zostaje na razie otwarta. Poza tym, producenci obiecują, że nie zrezygnują ze wsparcia dla społeczności modderskiej.

Gra pojawi się w sklepach dopiero w przyszłym roku

Wiedźmin 3: Dziki Gon to z pewnością jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów, które zostały pokazane na targach E3 oraz najambitniejsza do tej pory produkcja studia CD Projekt RED. Jego reprezentant, Marcin Iwiński, w rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun zapewnił, że deweloper ma długoterminowe plany wsparcia gry patchami, a także niewielkimi zestawami DLC. Wszystkie one mają być darmowe i będą takie na pewno w przypadku wersji na PC. Jeżeli chodzi o konsole zależeć ma to od polityki właściciela platformy, a więc w tym przypadku Sony oraz Microsoftu. Twórcy Wiedźmina chcą jednak uczynić wszystko co w ich mocy i wpłynąć na politykę obu koncernów tak, by była ona jak najbardziej korzystna dla graczy.

CD Projekt nie wyklucza również stworzenia większych dodatków, za które musimy już zapłacić. Ich koszt powinien zamknąć się w widełkach 15-20 dolarów, co według Iwińskiego ma być uczciwą ceną za wiele godzin nowej rozgrywki. Poza tym, polski zespół nie porzuci wsparcia dla społeczności modderskiej. Trzecia część sagi o Gerlacie, podobnie jak druga odsłona serii, pozwoli więc za pomocą zestawu narzędzi Redkit na tworzenie nowych przedmiotów, przygód oraz swobodne modyfikowanie wielu elementów rozgrywki. Na koniec warto dodać, że producenci nie odrzucają także idei wydania edycji rozszerzonej gry, której doczekały się już dwie pierwsze części cyklu. Jej powstanie uzależnione ma być jednak od reakcji i oczekiwań fanów, których sugestie zostaną wzięte pod uwagę przy tworzeniu ewentualnych poprawek.

Premiera Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu odbędzie się w 2014 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Widzieliśmy grę Wiedźmin 3: Dziki Gon - Geralt w akcji prosto z E3 2013
  2. Nowe technologie Nvidii w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Konferencja Microsoftu na E3 2013
  4. Oficjalna strona internetowa serii Wiedźmin