Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2014, 19:50

autor: Góral

Far Cry 4 - zobacz mapę Kyratu

Firma Ubisoft opublikowała mapę Kyrat - niewielkiego fikcyjnego kraju, będącego miejscem akcji nadchodzącej strzelanki Far Cry 4. Lokacja pod względem wielkości nie będzie się diametralnie różnić od tej z „trójki”, ale zaoferuje więcej atrakcji.

Far Cry 4 - mapa Kyrat. - Far Cry 4 - zobacz mapę Kyrat - wiadomość - 2014-11-10
Far Cry 4 - mapa Kyrat.
Far Cry 4 w skrócie:
  • Gatunek: FPS
  • Deweloper: Ubisoft Montreal (wiodący zespół)
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 18 listopada 2014 roku

Pod koniec października firma Ubisoft poinformowała, że strzelanka Far Cry 4 uzyskała złoty status, czyli, że prace nad grą zostały zakończone, a my możemy spokojnie wyczekiwać jej premiery. Oczywiście nie oznacza to, że wydawca zaprzestanie promocji i pozostawi tytuł samemu sobie. Co jakiś czas publikowane są nowe materiały wideo, a dziś zaprezentowano mapę Kyrat – fikcyjnego kraju położonego w Himalajach. Będzie to miejsce akcji najnowszego FPS-a, w którym zmierzymy się z samozwańczym władcą Pagan Minem i jego armią żołnierzy. Sama lokacja, jak informowaliśmy jakiś czas temu, nie będzie się znacząco różnić pod względem wielkości od tej z „trójki”, jednak czekać ma na niej znacznie więcej atrakcji, niż miało to miejsce w poprzedniej odsłonie.

Przy okazji warto przypomnieć dwa zwiastuny Far Cry 4, prezentujące niziny Kyratu, jego centrum oraz same Himalaje. Premiera produkcji odbędzie się 18 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Seria Far Cry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek z gatunku gier FPS. Pierwsza część, stworzona jeszcze przez studio Crytek, ukazała się w 2004 roku na komputerach PC (w tym roku pojawiła się wersja na konsole PlayStation 3 i Xbox 360). Far Cry 2, wyprodukowane już przez jeden z zespołów Ubisoftu, zadebiutował cztery lata później, natomiast „trójka” ukazała się w 2012 roku i odniosła największy sukces, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 9 mln egzemplarzy.

Far Cry 4 - zobacz mapę Kyrat - ilustracja #4