Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 11:56

autor: Góral

Far Cry 4 - obszar gry będzie taki jak w "trójce", ale zaoferuje więcej atrakcji

Alex Hutchinson, dyrektor kreatywny nadchodzącej gry FPS Far Cry 4, wyjawił, że udostępniony w produkcji obszar będzie mniej więcej tej samej wielkości, co w Far Cry 3, ale zaoferuje znacznie więcej atrakcji i wydarzeń. Górzyste tereny "czwórki" zwiedzimy 20 listopada na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Akcja Far Cry 4 rozegra się w Himalajach. - Far Cry 4 - obszar gry będzie taki jak w "trójce", ale zaoferuje więcej atrakcji - wiadomość - 2014-07-10
Akcja Far Cry 4 rozegra się w Himalajach.

Kilka dni temu donosiliśmy o nowych szczegółach dotyczących wyczekiwanej strzelanki FPP Far Cry 4. Wśród informacji znalazły się dane dotyczące wielkości świata, który zostanie udostępniony w „czwórce”. Okazało się, że Ubisoft odda niemal taki sam obszar, co w „trójce”. Warto jednak powrócić do tematu, gdyż dyrektor kreatywny produkcji, Alex Hutchinson, rozwinął ten wątek. Według niego, takie rozwiązanie jest bardzo dobre, chociaż brano także pod uwagę powiększenie lokacji.

„Zawsze jest pragnienie powiększenia lokacji w grze z otwartym światem, bo jest to po prostu fajne, wywołuje uczucie, że jeżeli teren jest większy, to jest więcej do zrobienia, więcej do eksploracji” – stwierdził Hutchinson.

Deweloper jednak nie zdecydował się na takie rozwiązanie. Zamiast tego postanowił „zagęścić” obszar:

„Zamiast tworzenia większego obszaru, skupiliśmy się na jego zagęszczeniu, więc dla mnie lepiej było spróbować wdrożyć więcej wydarzeń, w których spotykasz postacie NPC, więcej wydarzeń, w których trafiasz na wrogów w czasie wykonywania niecodziennych rzeczy.”

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że w Far Cry 4 po prostu będzie się więcej działo, niż we wcześniejszej odsłonie serii. Z jednej strony brak większego świata to minus, w końcu w kolejnych grach danej serii chodzi o rozwój, a nie o stagnacje. Z drugiej, jeżeli mielibyśmy dostać duży, ale nudny obszar, w którym nie dzieje się zbyt wiele, to chyba zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest droga obrana przez Ubisoft.

Jak to posunięcie sprawdzi się w akcji, przekonamy się 20 listopada bieżącego roku, kiedy to gra zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.