Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 12:01

Deep Space Settlement - nowy zwiastun i start preorderów kosmicznej strategii

Studio Escape Velocity rozpoczęło przyjmowanie preorderów na Deep Space Settlement, czyli kosmiczną strategię, która połączy elementy RTS-ów i gier 4X. Twórcy wypuścili także nowy zwiastun projektu.

Studio Escape Velocity wypuściło nowy zwiastun kosmicznego RTS-a Deep Space Settlement, ukazujący fragmenty bitew gwiezdnych oraz rozbudowany system modyfikowania statków. Ponadto autorzy rozpoczęli przyjmowanie zamówień przedpremierowych, dzięki czemu chcą uzyskać dodatkowe środki potrzebne na dokończenie produkcji. Preorder zapewni kupującym dostęp do wszystkich wersji testowych, zaczynając od wczesnej alfy, która powinna zadebiutować za kilka miesięcy. Twórcy umieścili również swoje dzieło na usłudze Greenlight, mając nadzieję, że dzięki głosom graczy uda im się dostać na usługę Steam. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i autorzy nie mają żadnych planów przeniesienia gry na inne platformy sprzętowe.

W Deep Space Settlement obejmiemy dowództwo nad flotą kolonizacyjną, która wyruszyła na trwającą wiele pokoleń podróż w poszukiwaniu nowego domu. W momencie rozpoczęcia gry dotrze ona do sekcji galaktyki, która wydaje się idealnie nadawać do tego celu - jest bogata w surowce, a okoliczne systemy nie posiadają licznych populacji inteligentnych istot. Naszym zadaniem będzie założenie pierwszej kolonii, a następnie rozwinięcie jej do poziomu galaktycznego imperium.

Deep Space Settlement ma stanowić hybrydę gatunków RTS i 4X. Podczas zabawy zajmiemy się gromadzeniem surowców, budową dynamicznej gospodarki, handlem z innymi nacjami, rozwijaniem technologii, dyplomacją i prowadzeniem konfliktów zbrojnych. Całość ma być bardzo elastyczna i do sukcesu prowadzić będzie wiele różnorodnych dróg.

Jednocześnie gra położy duży nacisk na aspekt bitewny. Podczas zabawy będziemy dowodzili potężnymi armadami, złożonymi z wielkich krążowników i setek mniejszych jednostek. Otrzymamy także dużą swobodę w konstruowaniu statków i późniejszym ulepszaniu ich podzespołów. Nie zabraknie również systemu rozwijania umiejętności załóg.

Deep Space Settlement zaoferuje zarówno kampanię fabularną, jak i tryb sandboxowy. Pojawi się także opcja multiplayer Ponadto autorzy obiecują, że produkcja będzie bardzo przyjazna modyfikacjom, pozwalając fanom zmienić praktycznie każdy element gry.

  1. Deep Space Settlement – oficjalna strona gry
  2. Deep Space Settlement na Steam Greenlight