Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 12:16

autor: Draug

Dragon Age: Inkwizycja na 16-minutowym zapisie rozgrywki - pierwsza część pokazu z E3

Studio BioWare podzieliło się 16-minutowym zapisem rozgrywki z gry Dragon Age: Inkwizycja, który stanowi część prezentacji tego tytułu dokonanej przez dewelopera za zamkniętymi drzwiami na targach E3 2014. Na filmie, opatrzonym komentarzem dewelopera i polskimi napisami, mamy okazję doświadczyć m.in. eksploracji, walki, jazdy wierzchem i rozmów między członkami drużyny.

Dragon Age: Inkwizycja w skrócie:
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: cRPG w realiach fantasy
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 7 października 2014

Twórcy gry Dragon Age: Inkwizycja prowadzą ostatnio zmasowaną medialną ofensywę. Zaledwie wczoraj po południu przytoczyliśmy Wam tonę ciekawostek, jakie zdradzili deweloperzy podczas sesji pytań i odpowiedzi z fanami na łamach serwisu Raptr, a jeszcze tego samego dnia studio BioWare podzieliło się 16-minutowym zapisem rozgrywki, stanowiącym część pokazu zza zamkniętych drzwi dokonanego dla dziennikarzy na targach E3 2014. Film – opatrzony polskimi napisami – widnieje powyżej. Mamy tu do czynienia z gameplayem rozgrywanym pod postacią kobiety maga rasy qunari na obszarze The Hinterlands (Zaziemie). Jest to więc materiał, którego treść w pewnej mierze pokrywa się z poprzednimi gameplayami (oficjalnym filmem od serwisów IGN i Twitch.tv oraz nagraniem z kamery, jakie wyciekło z innego zamkniętego pokazu na E3), lecz i tak warto go obejrzeć, jako że zobaczycie trochę świeżych fragmentów, a ponadto będziecie mogli cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku.

Zamku Redcliffe, czyżbyś dostał nowego architekta? Zmieniłeś się trochę od czasu Początku... - Dragon Age: Inkwizycja na 16-minutowym zapisie rozgrywki - pierwsza część pokazu z E3 - wiadomość - 2014-07-10
Zamku Redcliffe, czyżbyś dostał nowego architekta? Zmieniłeś się trochę od czasu Początku...

Treścią filmu jest podróż drużyny (w składzie Inkwizytor, Vivienne, Sera i Żelazny Byk) przez obszar fereldeńskiego Zaziemia (ang. The Hinterlands) do znanego fanom serii zamku Redcliffe. Przy tej okazji mamy okazję zobaczyć różne elementy rozgrywki, takie jak eksploracja, walka (nie tylko ze zwierzętami i humanoidami, ale również smokami), jazda wierzchem, system szybkiej podróży czy ekrany ekwipunku, umiejętności i mapy. Znalazła się nawet chwila na wielce lubiane przez fanów serii dialogi między członkami drużyny.

Przypomnijmy, że światowa premiera gry Dragon Age: Inkwizycja nastąpi 7 października bieżącego roku, natomiast do Polski dzieło studia BioWare trafi z dwudniowym opóźnieniem. Zmagać się ze smokami, demonami, magami, Templariuszami i bogowie wiedzą czym jeszcze będą posiadacze pecetów oraz konsol Xbox 360, PlayStation 3, Xbox One i PlayStation 4. Warto jeszcze wspomnieć, że omawiany gameplay to tylko pierwsza część targowej prezentacji, zatem niebawem możemy spodziewać się w sieci drugiego filmu.