Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2014, 12:24

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Divinity: Grzech Pierworodny po polsku dopiero na przełomie sierpnia i września

Wczoraj dotarły do nas nieoficjalne informacje dotyczące polskiej premiery gry cRPG Divinity: Grzech Pierworodny i braku zapowiadanej lokalizacji gry. Przed chwilą otrzymaliśmy oficjalne stanowisko firmy CDP.pl w tej sprawie - potwierdzono, że tytuł ukaże się u nas w kraju po angielsku, a patch polonizujący pojawi się na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Divinity: Grzech Pierworodny - polska wersja językowa ukaże się dopiero na przełomie sierpnia i września - ilustracja #1

Mamy złe wieści dla osób wyczekujących polskiej premiery gry Divinity: Grzech Pierworodny (Divinity: Original Sin). Tytuł pierwotnie miał zadebiutować w naszym kraju 18 lipca w rodzimej wersji językowej, jednak proces lokalizacji gry cRPG przeciągnął się z przyczyn niezależnych od firmy CDP.pl. W związku z tym projekt ukaże się u nas po angielsku, a na przełomie sierpnia i września bieżącego roku pojawi się patch polonizujący, który zadziała także z kopiami zakupionymi chociażby na Steamie. W przesłanej nam informacji przedstawiciel polskiego dystrybutora wyjaśnił sytuację w następujący sposób:

„Divinity: Original Sin jest grą, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Między innymi dzięki temu, że wraca do korzeni RPG – z izometrycznym układem i niezwykle rozbudowaną warstwą tekstową. Od początku powstawania gry pracujemy z producentem nad jak najlepszą lokalizacją, która zadowoliłaby naszych wymagających fanów RPG – w przypadku tego gatunku warstwa tekstowa jest szalenie istotnym elementem rozgrywki. Prace nad lokalizacją są obecnie bardzo zaawansowane, ale ponieważ zależy nam na dostarczeniu graczom produktu po pełnych testach i na najwyższym poziomie, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty premiery w polskiej wersji językowej na przełom sierpnia i września. Wtedy zostanie również udostępniony polski patch do gry. Czy warto czekać na polską premierę? Zdecydowanie! Przede wszystkim ze względu na możliwość przeżycia przygód Łowców Źródła w ojczystym języku.”

Szkoda, w końcu Divinity: Grzech Pierworodny to cRPG z dużą ilością dialogów i osoby ze słabszą znajomością języka angielskiego mogą mieć problemy z dokładnym poznaniem całej produkcji. Niestety nic na to nie poradzimy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w Polsce grę kupimy ją znacznie taniej, niż chociażby w sklepie Steam, gdzie jej cenę ustalono na poziomie 36,99 euro (około 153 zł).