Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2014, 19:38

autor: Góral

Far Cry 4 ozłocone; twórcy prezentują multiplayer

Firma Ubisoft poinformowała, że prace nad strzelanką Far Cry 4 zostały zakończone i nic nie powinno przeszkodzić w premierze wyznaczonej na 18 listopada (20 w Polsce). Przy okazji opublikowano nowy zwiastun, prezentujący mutliplayer produkcji.

Premiera Far Cry 4 zbliża się wielkimi krokami. Gra ukaże się w Polsce 20 listopada na konsolach Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych i raczej nic już nie stanie deweloperom na przeszkodzie w dotrzymaniu tego terminu. Na oficjalnym blogu firmy Ubisoft poinformowano bowiem, że projekt otrzymał złoty status, czyli, że wszystkie prace nad nim zostały zakończone. Dodatkowo opublikowano kolejny zwiastun wyczekiwanej strzelanki FPP, tym razem skupiający się na zaprezentowaniu multiplayera i omówienia jego poszczególnych aspektów. W nowym materiale wideo, który obejrzycie powyżej, opowiedziano przede wszystkim o dwóch zwalczających się frakcjach (Rakszasowie oraz Złoty Szlak), a także o poszczególnych trybach.

Z okazji ogłoszenia zakończenia prac nad grą Far Cry 4, Pagan Min przywdział złoty garnitur. Do twarzy mu? - Far Cry 4 ozłocone; twórcy prezentują multiplayer - wiadomość - 2014-10-30
Z okazji ogłoszenia zakończenia prac nad grą Far Cry 4, Pagan Min przywdział złoty garnitur. Do twarzy mu?

Rakszasowie to wojownicy korzystający z sił natury (ujeżdżanie słoni, przyzywanie podczas walki groźnych zwierząt, strzały roju i ukrywanie się w gęstwinie), a także ze zdolności teleportacji. Z kolei przedstawiciele Złotego Szlaku toczą starcia przy użyciu nowoczesnej technologii (bronie automatyczne i pojazdy). Po opowiedzeniu się za jedną ze stron konfliktu, ruszymy do boju dwóch pięcioosobowych drużyn, walczących na dziesięciu mapach w takich trybach jak:

  • Strażnica – przejmowanie punktów kontrolnych;
  • Propaganda – niszczenie wyznaczonych celów, przy pomocy których Rakaszowie rozsiewają propagandę Pagan Mina;
  • Maska Demona – połączenie szturmowania i dyskretnych operacji. Naszym celem jest przejęcie Maski Demona.

Multiplayer w Far Cry 4 nie zapowiada się więc na coś nowatorskiego, ale powinien zapewnić fanom produkcji kolejne godziny przyjemnej rozrywki.