Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lipca 2014, 19:05

Civilization Revolution 2 debiutuje w App Store

W App Store zadebiutowała Civilization Revolution 2 – druga odsłona specjalnej odsłony kultowej strategicznej serii, opracowanej pierwotnie z myślą o użytkownikach konsol. Tytuł został od podstaw opracowany z myślą o smartfonach i tabletach, a ego cena to niemal 60 złotych.

Zgodnie z zapowiedziami, Civilization Revolution 2 – pierwsza odsłona kultowej serii zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych – zadebiutowała w ofercie App Store. Produkcja została wydana w modelu premium i jest pozbawiona jakichkolwiek mikropłatności, co zapewne ucieszy fanów cyklu i przeciwników modelu free-to-play. Gra studia Firaxis Games, sygnowana nazwiskiem Sida Meiera, ojca serii, nie należy jednak do najtańszych – o ile część pierwszą można nabyć za ok. 10 zł, o tyle kontynuacja kosztuje już 58 złotych, co czyni z niej jedną z droższych gier mobilnych.

W niedalekiej przyszłości Civilization Revolution 2 trafi również na smartfony i tablety działające pod kontrolą systemu Android. Choć dokładny termin premiery tej wersji nie jest znany, debiutu powinniśmy się spodziewać raczej prędzej niż później. Niewykluczone też, że „dwójka” pojawi się na smartfonach z Windows Phone – wszak część pierwsza widnieje w ofercie Windows Phone Store i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników WP. Ciągle czekamy na dokładne informacje w tym temacie.

W Civilization Revolution 2 przejmujemy kontrolę nad wybraną cywilizacją i podbijamy wraz z nią cały świat. Ekspansja wymaga umiejętnie prowadzonej eksploracji, zakładania miast, ustanawiania szlaków handlowych, dbania o ekonomię i rozwój kultury, utrzymywania stosunków dyplomatycznych z sąsiadami, a także prowadzenia z nimi wojen. Jedną z podstaw rozwoju jest także inwestowanie w nowe technologie.

W stosunku do części pierwszej, Civilization Revolution 2 oferuje odświeżoną mechanikę rozgrywki, dodatkowe jednostki (samoloty transportowe, myśliwce, siły specjalne), technologie (lasery, nowoczesny środki lecznicze, maszyny szpiegujące), budynki (Dolina Krzemowa, elektrownia jądrowa, infrastruktura Czerwonego Krzyża) i cuda, oraz interfejs w całości dostosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Ponadto do szesnastu historycznych liderów znanych z „jedynki” dołączyli Winston Churchill i John F. Kennedy.

Dużą zmianą jest też w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna, stanowiąca istotny krok naprzód w stosunku do przestarzałej, bo bazującej na rozwiązaniach zastosowanych w edycji na konsolę przenośną Nintendo DS, warstwy wizualnej znanej z „jedynki”. Niestety, w grze brakuje jakiejkolwiek formy rozgrywek wieloosobowych (takowe znalazły się w Civilization Revolution po którejś z kolei aktualizacji). Fanom Cywilizacji pozostaje zatem wyłącznie rywalizowanie z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję i czekanie na ewentualny update.