Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2015, 13:20

Star Wars: Battlefront – akcja gry osadzona zostanie między IV i V epizodem filmowej serii

Firma Disney potwierdziła, że nadchodzący FPS Star Wars: Battlefront będzie częścią oficjalnego nowego kanonu fabularnego uniwersum Gwiezdnych wojen. Ujawniono także, że jego akcja toczyć się ma między czwartym i piątym epizodem filmowego cyklu.

Star Wars: Battlefront zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. - Star Wars: Battlefront – akcja gry osadzona zostanie między IV i V epizodem filmowej serii  - wiadomość - 2015-03-28
Star Wars: Battlefront zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Po przejęciu marki Gwiezdnych wojen firma Disney skasowała praktycznie całe tzw. Rozszerzone Uniwersum (ang. Expanded Universe), co w praktyce oznacza, że wszystkie wydane wcześniej książki, komiksy i gry nie zawierają już wydarzeń, które oficjalnie miały miejsce w świecie serii. Nowy właściciel zaczął budowanie tła fabularnego sagi od nowa i od pewnego czasu wiemy, że nadchodzący FPS Star Wars: Battlefront będzie częścią tego kanonu. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie osadzona będzie akcja tej produkcji.

Wszystko za sprawą oficjalnej grafiki pokazującej chronologiczny porządek wszystkich produkcji wchodzących w skład nowego uniwersum. Można z niej wyczytać, że Star Wars Battlefront toczyć się będzie między filmami Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja oraz Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje. Warto dodać, że obecne w tym samym miejscu Heir to the Jedi to wydana trzy tygodnie temu powieść autorstwa Kevina Hearne’a.

Star Wars: Battlefront – akcja gry osadzona zostanie między IV i V epizodem filmowej serii  - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Disney ogłosił koniec Rozszerzonego Uniwersum w kwietniu zeszłego roku. Fundamentami nowej wersji marki jest sześć filmów oraz serial animowany Clone Wars. Od tego czasu do kanonu dołączyło kilka powieści, komiksów oraz serial Star Wars Rebels.

Stare Expanded Universe funkcjonuje obecnie pod szyldem Star Wars Legends, ale w praktyce nie jest już rozwijane i nazwa ta używana jest tylko do wznowień starszych popularnych produkcji. Natomiast nie ma planów dalszego rozbudowywania tej linii o nowe pozycje. Jedynym wyjątkiem jest gra MMORPG Star Wars: The Old Republic, którą na mocy umowy licencyjnej firma Electronic Arts może bez przeszkód wzbogacać o nowe dodatki, postacie i historie, będące częścią starego Rozszerzonego Uniwersum.

  1. Oficjalna strona gry Star Wars: Battlefront

Star Wars: Battlefront to gra FPS, nad którą pracuje znane z serii Battlefield studio DICE. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Projekt zaoferuje zarówno tryb multiplayer, jak i kampanię.

Udostępnione do tej pory informacje na temat gry są bardzo skromne. Więcej konkretów poznamy podczas imprezy Star Wars Celebration, która obędzie się 16-19 kwietnia 2015 roku.