Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2012, 20:46

autor: Olek

Dreamfall: Chapters – ruszają prace nad kontynuacją Dreamfall: The Longest Journey

Firma Funcom poinformowała o zawarciu umowy licencyjnej z niedawno utworzonym studiem Red Thread Games. Dotyczy ona produkcji gry Dreamfall: Chapters, czyli wyczekiwanej od dawna kontynuacji cenionego cyklu przygodówek.

Na kontynuację Dreamfall: The Longest Journey gracze czekają od 2006 roku. - 2012-11-01
Na kontynuację Dreamfall: The Longest Journey gracze czekają od 2006 roku.

Informacje o planach stworzenia kontynuacji serii The Longest Journey (lub jak kto woli – Dreamfall) pojawiają się od dawna. Wygląda jednak na to, że tym razem twórca sagi - Ragnar Tornquist dopnie swego. Założone przez niego studio Red Thread Games porozumiało się z firmą Funcom, która posiada prawa do marki.

Warunki umowy licencyjnej wydają się korzystne dla obu stron. Deweloperzy we własnym zakresie zadbają o pieniądze na produkcję. Funcom zadowoli się udziałem w przychodach ze sprzedaży Dreamfall: Chapters.

„Ponieważ zakończyliśmy Dreamfall (Dreamfall: The Longest Journey – przyp. red.) w pełnym napięcia momencie, gracze mają prawo domagać się kontynuacji(...). Jestem niesłychanie wdzięczny Funcomowi za tę wyjątkową i ekscytującą możliwość. Nie mogę się doczekać, by na powrót zanurzyć się w uniwersum, które pomogłem stworzyć ponad dekadę temu i kontynuować historię, na którą gracze czekają od sześciu lat” - podkreśla Tornquist.

Z oficjalnych doniesień wynika, że prace nad Dreamfall: Chapters wkroczyły w fazę preprodukcji. Więcej informacji na temat powstającej gry powinniśmy poznać niebawem. Warto odnotować, że Tornquist, który jeszcze niedawno skupiony był na rozwoju MMORPG The Sceret World pozostanie dyrektorem artystycznym tego projektu, jednak w obowiązkach producenckich zastąpił go Joel Bylos.

Seria The Longest Journey zadebiutowała w 1999 roku. Zarówno pierwsza odsłona przygód April Ryan, jak i wydana siedem lat później kontynuacja do dziś cieszą się olbrzymim uznaniem wśród graczy. Cykl uznawany bywa za jednego z prekursorów (obok Broken Sword i Syberii) współczesnych przygodówek.

  1. Strona internetowa firmy Funcom
  2. Oficjalna strona internetowa serii Dreamfall