Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blade Symphony (PC)
OkładkaBlade Symphony (PC)

Blade Symphony PC

Blade Symphony to opracowana przez zespół Puny Human Games gra akcji koncentrująca się na trybie multiplayer. Zabawa sprowadza się do pojedynków szermierczych między graczami przy wykorzystaniu bardzo rozbudowanego systemu walki bronią białą.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blade Symphony Premiera PC

7maja2014

producent: Puny Human Games wydawca: Puny Human Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Blade Symphony to sieciowa gra akcji koncentrująca się na pojedynkach szermierczych pomiędzy graczami. Jest to pierwszy komercyjny projekt niezależnego studia Puny Human Games założonego przez twórców popularnego moda Dystopia do Half-Life 2.

Gra oferuje tryb szkoleniowy, w którym możemy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, ale sercem gry są sieciowe pojedynki z innymi graczami. Autorzy przygotowali rozbudowany system walki stanowiący twórcze rozwinięcie rozwiązań z Jedi Outcast i Jedi Academy. Kontrolując wojownika możemy przełączać się między trzema stylami walki – szybkim, ciężkim i zbalansowanym. Każdy z nich posiada odmienne rodzaje ataków oraz wpływa na siłę parowania. Przykładowo, styl ciężki opiera się na powolnych ruchach, ale podczas parowania gracz wygra konfrontacje z przeciwnikiem korzystającym ze stylu szybkiego lub zbalansowanego. Postacie graczy mogą również wykonywać ataki w powietrzu, za co odpowiedzialny jest czwarty styl aktywowany automatycznie.

Na techniki walki wpływa też wybrany oręż. Zabawę zaczynamy z trzema mieczami – służącą do zadawania najcięższych obrażeń kataną, premiującym cierpliwość i atakowanie w konkretne punkty rapierem oraz stawiającym na szybkość chińskim mieczem Jian. Do wyboru są trzy postaci – każda specjalizująca się w innym stylu walki. Pojedynkami rządzi silnik fizyczny, który oblicza wszystkie ruchy mieczy. Zwycięstwa nagradzane są punktami, które możemy wydać na zakup nowych wdzianek oraz mieczy, jednak wszystkie te przedmioty posiadają jedynie funkcje kosmetyczne i nie mają żadnego wpływu na możliwości bojowe postaci.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blade Symphony: 12+

Blade Symphony Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GT 340 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7
  • łącze internetowe