Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blade Symphony (PC)

Blade Symphony PC

Blade Symphony to opracowana przez zespół Puny Human Games gra akcji koncentrująca się na trybie multiplayer. Zabawa sprowadza się do pojedynków szermierczych między graczami przy wykorzystaniu bardzo rozbudowanego systemu walki bronią białą.

Akcji | walka na miecze

PC Windows
Okładka Blade Symphony (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7maja2014

Blade Symphony to sieciowa gra akcji koncentrująca się na pojedynkach szermierczych pomiędzy graczami. Jest to pierwszy komercyjny projekt niezależnego studia Puny Human Games założonego przez twórców popularnego moda Dystopia do Half-Life 2.

Gra oferuje tryb szkoleniowy, w którym możemy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją, ale sercem gry są sieciowe pojedynki z innymi graczami. Autorzy przygotowali rozbudowany system walki stanowiący twórcze rozwinięcie rozwiązań z Jedi Outcast i Jedi Academy. Kontrolując wojownika możemy przełączać się między trzema stylami walki – szybkim, ciężkim i zbalansowanym. Każdy z nich posiada odmienne rodzaje ataków oraz wpływa na siłę parowania. Przykładowo, styl ciężki opiera się na powolnych ruchach, ale podczas parowania gracz wygra konfrontacje z przeciwnikiem korzystającym ze stylu szybkiego lub zbalansowanego. Postacie graczy mogą również wykonywać ataki w powietrzu, za co odpowiedzialny jest czwarty styl aktywowany automatycznie.

Na techniki walki wpływa też wybrany oręż. Zabawę zaczynamy z trzema mieczami – służącą do zadawania najcięższych obrażeń kataną, premiującym cierpliwość i atakowanie w konkretne punkty rapierem oraz stawiającym na szybkość chińskim mieczem Jian. Do wyboru są trzy postaci – każda specjalizująca się w innym stylu walki. Pojedynkami rządzi silnik fizyczny, który oblicza wszystkie ruchy mieczy. Zwycięstwa nagradzane są punktami, które możemy wydać na zakup nowych wdzianek oraz mieczy, jednak wszystkie te przedmioty posiadają jedynie funkcje kosmetyczne i nie mają żadnego wpływu na możliwości bojowe postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blade Symphony

12+

Wymagania sprzętowe Blade Symphony

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce GT 340 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows Vista/7, łącze internetowe

Blade Symphony - duchowy spadkobierca Jedi Academy trafił do sprzedaży na Steam Early Access
Blade Symphony - duchowy spadkobierca Jedi Academy trafił do sprzedaży na Steam Early Access

wiadomość3 maja 2013

Do sprzedaży na Steam Early Access trafiła wczesna wersja Blade Symphony. Jest to nastawiona na tryb multiplayer gra szermiercza inspirowana rozwiązaniami z Jedi Outcast i Jedi Academy. Za projektem stoi zespół odpowiedzialny za popularnego moda Dystopia.