Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XBOX
Okładka Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)
OkładkaStar Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Kolejna odsłona cyklu Jedi Knight, za której opracowaniem stoi studio Raven Software. Jej akcja toczy się sześć lat po wydarzeniach opowiedzianych w drugiej części serii.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy | Xbox Game Pass | EA Play

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy Premiera

16wrz2003

PC

18lis2003

XBOX

26mar2020

Switch PS4

Gry podobne do Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Sifu

Prince of Persia: Piaski Czasu

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

Akcja tej odsłony serii Star Wars Jedi Knight toczy się sześć lat po zakończeniu się drugiej części sagi i umożliwia graczom wcielenie się w studenta legendarnej Akademii Jedi, zlokalizowanej na księżycu Yavin 4 i prowadzonej przez samego Luke’a Skywalkera (rolę jego asystenta spełnia Kyle Katarn – główny bohater poprzednich epizodów wspomnianego cyklu). Rozgrywka w trybie jednoosobowym składa się z cyklu szkoleniowego (zgłębianie tajników Mocy i poznawanie rozmaitych technik walki) oraz szeregu powiązanych fabularnie misji.

Co jest nowością w serii, przed rzuceniem się w wir wirtualnej przygody niezbędne jest stworzenie własnej postaci od podstaw, czyli wybór rasy, płci, ubioru, cech fizycznych itp. Do tego dochodzi jeszcze skonstruowanie indywidualnego Miecza Świetlnego lub jego podwójnej wersji (swego czasu posługiwał się nią straszliwy Darth Maul). W Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy nie brakuje również konwencjonalnych typów uzbrojenia – pistoletów i karabinów energetycznych, wyrzutni elektro-magnetycznych i innych, jednakże skorzystamy z nich tylko w około 30% walk – resztę (około 70%) stoczymy używając mieczy świetlnych.

Nowością w tej części, poza wyżej wymienionymi: kreacją postaci i ilością walki z użyciem miecza świetlnego, są nowe moce rycerzy Jedi oraz możliwość łączenia i wykorzystania kilku tychże mocy równocześnie w walce. Podczas gry można też decydować jakie moce Jedi rozwijać i którą stroną mocy podążać: ciemną lub jasną - wybór ma wpływ na przebieg kilku ostatnich etapów oraz zakończenie gry.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy oferuje kampanię przewidzianą na około 30 godzin rozgrywki, przy czym w tej części nie musimy wykonywać zadań „po kolei” – po ukończeniu jednej misji możemy zadecydować, którą z kilku kolejnych przejdziemy – daje to poczucie większej swobody i zrywa z liniowością gry. Akcja każdego zadania toczy się w innej, nowej lokacji (w Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast kilka misji umiejscowionych było w tym samym miejscu), zwiedzimy szereg miejsc znanych z filmów, książek i komiksów, m.in. Tatooine oraz Hoth. Gra nadal wykorzystuje silnik graficzny„Quake 3 Team Arena engine”, jednakże został on poddany licznym modyfikacjom i ulepszeniom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 4783 głosów czytelników.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy cena w dniu premiery: 169 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 750 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D zgodny z DX9.0a
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
XBOX
Switch
PS4