Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2019, 18:58

autor: "Vergil"

Games with Gold w lutym – m.in. Jedi Academy i Assassin's Creed Rogue

Firma Microsoft opublikowała listę gier, które w lutym zostaną udostępnione abonentom Xbox Live Gold w ramach programu Games with Gold. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują Assassin’s Creed Rogue oraz kultowe Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy.

Styczeń zmierza ku końcowi, więc najwyższa pora, by firma Microsoft pochwaliła się tytułami, które w lutym trafią do abonentów Xbox Live Gold w ramach programu Games With Gold. Podczas gdy posiadacze Xboksów 360 oraz Xboksów One będą mogli sprawdzić gry Assassin’s Creed Rogue oraz Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, gracze bawiący się na drugiej z wymienionych konsol otrzymają także Bloodstained: Curse of the Moon oraz Super Bomberman R.

Poszczególne pozycje będą dostępne w następujących terminach:

Gra:

Platformy:

Dostępność:

Bloodstained: Curse of the Moon

Xbox One

1 – 28 lutego

Super Bomberman R

Xbox One

16 lutego – 15 marca

Assassin’s Creed Rogue

Xbox 360/Xbox One

1 – 15 lutego

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Xbox 360/Xbox One

16 – 28 lutego

W Assassin’s Creed Rogue gracze mogą stanąć po drugiej stronie barykady, wcielając się w Templariusza. - Games with Gold w lutym – m.in. Jedi Academy i Assassin's Creed Rogue - wiadomość - 2019-01-29
W Assassin’s Creed Rogue gracze mogą stanąć po drugiej stronie barykady, wcielając się w Templariusza.
  1. Oficjalna strona internetowa usługi Games with Gold

Gry na Xboksa One

Bloodstained: Curse of the Moon

Gra akcji z elementami platformówki, będąca prequelem zapowiedzianego na 2019 rok Bloodstained: Ritual of the Night. Głównym bohaterem tej produkcji jest Zangetsu, który zmierza do zamczyska upadłego anioła, by odesłać go na tamten świat. Rozgrywka polega głównie na parciu w prawo, unikaniu pułapek oraz walce z przeciwnikami, a urozmaica ją obecność czwórki grywalnych postaci (Zangetsu uwalnia po drodze trójkę innych wojowników), pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie. Poza tym odwiedzane lokacje mają nieliniową strukturę, a do celu często prowadzi kilka dróg. Warto przy tym pamiętać, że „uniwersalna” ścieżka zazwyczaj jest najdłuższa i najbardziej najeżona przeszkodami; pozostałe wymagają wykorzystania indywidualnych zdolności poszczególnych herosów.

Super Bomberman R

Bomberman to jedna z tych marek, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Warto jednak zaznaczyć, że oprócz klasycznych pojedynków, w których może brać udział maksymalnie ośmiu graczy, w Super Bomberman R na sprawdzenie czeka składająca się z pięćdziesięciu poziomów kampania fabularna, którą można ukończyć w pojedynkę lub w ramach dwuosobowej kooperacji.

Gry na Xboksa 360 i Xboksa One

Assassin’s Creed Rogue

Ostatnia odsłona cyklu Assassin’s Creed, która zawitała na Xboksa 360, pozwala graczom spojrzeć na świat oczami Templariusza, a dokładnie – Shaya Patricka Cormaca. Produkcja oddaje nam do dyspozycji trzy duże lokacje, czyli Nowy Jork, Dolinę Rzeki oraz wody Oceanu Atlantyckiego. Podobnie jak w Assassin’s Creed IV: Black Flag, podczas rozgrywki nie jesteśmy skazani na podróżowanie na piechotę, gdyż w każdej chwili możemy zasiąść za sterami okrętu. Mowa o statku Morrigan, który potrafi między innymi przebijać się przez góry lodowe; ponadto na jego pokładzie zamontowano automatyczny folgierz czy zbiorniki z płonącym olejem, które przydają się w trakcie morskich bitew.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Prawdziwa klasyka i bez wątpienia jedna z najlepszych produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. W Jedi Academy wcielamy się w samodzielnie stworzonego ucznia Akademii Jedi, prowadzonej przez samego Luke’a Skywalkera (w czym pomaga mu znany z wcześniejszych części serii Kyle Katarn). Oprócz kreacji postaci tytuł pozwala nam na stworzenie własnego miecza świetlnego (jest on o tyle ważny, że choć na naszym podorędziu znajdują się klasyczne „pukawki”, to jednak korzystamy z nich dosyć rzadko). Wykonując zadania fabularne rozwijamy protagonistę, ucząc go nowych mocy zarówno z jasnej, jak i ciemnej strony; podjęte przez nas decyzje rzutują na przebieg ostatnich etapów oraz determinują, które z zakończeń opowieści zobaczymy.

Gra działa w oparciu o silnik leciwego Quake’a III, więc nie spodziewajcie się wodotrysków. Warto jdnak przymknąć oko na grafikę, by cieszyć się jedną z najlepszych „gwiezdnowojennych” przygód.
Gra działa w oparciu o silnik leciwego Quake’a III, więc nie spodziewajcie się wodotrysków. Warto jdnak przymknąć oko na grafikę, by cieszyć się jedną z najlepszych „gwiezdnowojennych” przygód.