Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PSV3DSPCXONESwitch
Okładka Bloodstained: Curse of the Moon (PS4)
OkładkaBloodstained: Curse of the Moon (PS4)

Bloodstained: Curse of the Moon

Gra akcji z elementami platformówki, w której wcielamy się w Zangetsu – łowcę demonów zmierzającego do zamczyska zajmowanego przez potężnego upadłego anioła.

Akcji | fantasy | platformówki | 2D | metroidvania | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bloodstained: Curse of the Moon Premiera

24maj2018

PC PS4 PSV 3DS Switch

6cze2018

XONE

Bloodstained: Curse of the Moon jest grą akcji z elementami platformówki, za której opracowaniem stoi studio Inti Creates; nad procesem produkcji czuwał Koji Igarashi – w latach 1999-2011 główny producent cyklu Castlevania. Opisywany tytuł, będący prequelem gry Bloodstained: Ritual of the Night, pojawił się między innymi na platformie PC, Switch itd..

Fabuła

Głównym bohaterem Bloodstained: Curse of the Moon jest Zangetsu – łowca demonów, przemierzający mroczną krainę w celu dotarcia do zamczyska potężnego upadłego anioła i odesłaniu wroga na tamten świat. Jego zadanie nie należy do łatwych, jednak nie jest skazany na samotną przeprawę – w toku przygody uwalnia bowiem innych wojowników, którzy mogą do niego dołączyć; mowa o Miriam (której ciało lśni za sprawą setek kryształowych odłamków), podstarzałym alchemiku Alfredzie oraz Gebelu (młodzieńcu pałającym nienawiścią do ludzi i alchemików). Warto odnotować, że to, jaką ścieżką potoczy fabuła, oraz które z jej zakończeń zobaczymy, zależy od naszych wyborów.

Mechanika

Wydarzenia, w których bierzemy udział w wydanym na platformie PC, Switch itd. Bloodstained: Curse of the Moon, ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy mroczne lokacje, unikamy pułapek i walczymy z przeciwnikami; wśród tych ostatnich nie brakuje oczywiście potężnych bossów.

Na tle większości gier tego typu ów tytuł wyróżnia obecność czwórki grywalnych postaci. Zangetsu eliminuje nieprzyjaciół przy pomocy miecza (Zangetsuto), od czasu do czasu robiąc użytek z kuli na łańcuchu, magicznych uroków i demonicznej esencji; Miriam wykorzystuje bicz, a także bronie dodatkowe w postaci sztyletu czy toporka; Alfred z kolei korzysta z alchemicznych zaklęć (aczkolwiek jego słabą stroną jest niska odporność na obrażenia); natomiast Gebel (potrafiący latać pod postacią nietoperza, co pozwala mu dostać się w miejsca niedostępne dla pozostałych) posługuje się ciemną energią.

Na każdego z uwolnionych herosów możemy przełączyć się w dowolnym momencie. Takie rozwiązanie nie tylko gwarantuje nam przewagę (wojownicy dysponują indywidualnymi paskami zdrowia), lecz także pozwala na korzystanie z przejść dostępnych wyłącznie dla konkretnych śmiałków. Odwiedzane przez nas miejsca mają bowiem nieliniową strukturę, a do celu prowadzi zazwyczaj więcej niż jedna droga; niemniej ścieżki otwarte dla każdego protagonisty są zazwyczaj najdłuższe i najbardziej najeżone przeszkodami.

Tryby gry

W Bloodstained: Curse of the Moon można grać na jednym z dwóch poziomów trudności. W przeznaczonym dla początkujących graczy trybie Casual dysponujemy nieograniczonymi punktami życia, z kolei na poziomie Veteran, zaprojektowanym dla zaprawionych w bojach śmiałków, ich liczba została ograniczona do trzech. Tryby możemy zmieniać nie tylko przed rozpoczęciem przygody, lecz także wczytując zapisany stan rozgrywki lub na ekranie „Game Over”.

Kwestie techniczne

Bloodstained: Curse of the Moon na platformie PC, Switch itd. utrzymano w stylistyce retro, co objawia się przede wszystkim za sprawą dwuwymiarowej grafiki wykonanej w technice pixel art i chiptune’owego soundtracku.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Bloodstained: Curse of the Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Bloodstained: Curse of the Moon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/7/8/10
PC
PS4
PSV
XONE
3DS
Switch