Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 12:50

autor: Sarge

Wieści ze świata (Thief, Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast) 4/4/13

Dziś piszemy m.in. o dubbingu w nadchodzącej odsłonie Thief, a także kodach źródłowych gier Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast oraz Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Prince of Persia

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto pakiet Prince of Persia Complete Pack. Wszystkie części serii Prince of Persia możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 12,48 euro (ok. 52 zł), ale poszczególne tytuły zakupicie też osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Thief

Steven Gallagher ze studia Eidos Montreal wyjaśnił na oficjalnym blogu, dlaczego w nadchodzącej grze Thief nie usłyszymy głosu Stephena Russella, który dubbingował głównego bohatera w poprzednich częściach serii. Okazuje się, że były takie plany i Russell pojawił się nawet na pierwszych nagraniach, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. Główną przyczyną takiej decyzji był fakt, że w najnowszej odsłonie cyklu aktorzy nie tylko podkładają swój głos, ale równocześnie biorą udział w sesjach motion capture. Główny bohater Garret jest na tyle zwinną postacią, że do odtworzenia jego ruchów twórcy potrzebowali kogoś bardzo sprawnego fizycznie. Stephen Russell nie spełniał takich wymagań, przez co postanowiono podziękować mu za współpracę.

Star Wars: Jedi Outcast / Star Wars: Jedi Academy

Studio Raven Software udostępniło kody źródłowe gier Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast oraz Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Na ich podstawie fani mogą tworzyć różnego rodzaju mody, a nawet pełnoprawne, amatorskie produkcje. Pod tym adresem znajdziecie kod źródłowy Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, a tutaj ten pochodzący ze Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy.

Electronic Arts

Jeden z użytkowników forum NeoGAF wyszukał wypowiedź Petera Moore’a (dyrektora operacyjnego Electronic Arts), w której jest mowa o tym, że firma Electronic Arts pracuje w tej chwili nad grami na Xboksa 360 oraz PlayStation 3, a także na „nową generację konsol, gdy ta w końcu nadejdzie”. Wynika z tego, że amerykański koncern całkowicie ignoruje Wii U, co byłoby sporym ciosem dla Nintendo. Nie od dziś wiadomo, że marką Electronic Arts sygnowanych jest wiele popularnych tytułów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: