Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 13:09

autor: moir

Project Titan - pierwsze MMO Blizzarda w modelu free-to-play?

Dzięki informacjom ujawnionym wczoraj przez serwis TitanFocus dowiedzieliśmy się m.in., że tajemniczy Project Titan ma docelowo ukazać się również w polskiej wersji językowej. Dostępność rodzimej lokalizacji może oznaczać tylko jedno - drugie MMO ze stajni Blizzard Entertainment będzie najprawdopodobniej tytułem free-to-play.

Czy Blizzard ponownie zaskoczy wszystkich prezentując swoje nowe MMO jako tytuł free-to-play? - Project Titan - pierwsze MMO Blizzarda w modelu free-to-play? - wiadomość - 2013-04-04
Czy Blizzard ponownie zaskoczy wszystkich prezentując swoje nowe MMO jako tytuł free-to-play?

Poniższa informacja ma jedynie charakter spekulacyjny i nie została oficjalnie potwierdzona przez głównego zainteresowanego – firmę Blizzard Entertainment. Jednak w świetle stojących za nią przesłanek wydaje się ona nader prawdopodobna.

W opublikowanej wczoraj wiadomości przedstawiliśmy szereg niezwykle interesujących plotek dotyczących Project Titan, tajemniczej gry, nad która pracuje obecnie zespół Blizzard Entertainment. Ujawnione szczegóły wydają się na tyle prawdopodobne, że na ich podstawie sformułowaliśmy kolejny wniosek - następne MMO wyprodukowane przez amerykańskiego giganta będzie tytułem free-to-play.

Jak przekazał serwis TitanFocus, najnowsze dziecko Blizzarda ma docelowo ukazać się w kilku wersjach językowych, wśród których nie zabraknie również polskiej lokalizacji. Dlaczego to właśnie ta informacja zwróciła naszą szczególną uwagę? Odpowiedź jest prosta – żadna „duża” gra oparta na modelu abonamentowym nie została do tej pory przetłumaczona na nasz rodzimy język. Tytuły działające na zasadzie free-to-play cieszą się w Polsce ogromną popularnością, a deweloperzy doskonale zdają sobie z tego sprawę – wystarczy spojrzeć m.in. na spolszczone League of Legends, Lineage II, czy Allods Online. Z tego właśnie powodu można wywnioskować, że skoro Project Titan docelowo ma zostać spolonizowany, to właśnie zastosowania takiego rozwiązania biznesowego możemy się po nim spodziewać.

Na uwagę zasługuje także fakt, że wśród całej gamy zapowiedzianych lokalizacji zabrakło języka włoskiego, który do tej pory uchodził za absolutny standard według wielu wydawców. Naszym zdaniem jest to kolejna poszlaka wyraźnie wskazująca aspiracje twórców na skorzystanie z systemu free-to-play. Włosi nie są znani ze zbytniego zamiłowania do tytułów MMO, a już w szczególności do ich darmowych odmian.

O tym czy nasze przypuszczenia są słuszne, dowiemy się nie wcześniej niż pod koniec bieżącego roku. Wtedy to podczas BlizzConu pojawić się mają pierwsze szczegóły dotyczące drugiego podejścia Blizzarda do gatunku MMO.

  1. Wiadomość – Project Titan – nowy projekt Blizzarda „ziemskim” MMO z podróżami w czasie
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard Entertainment
  3. Pogłoski na temat Project Titan ujawnione przez fanowski serwis TitanFocus