Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2013, 14:00

autor: moir

Project Titan - nowy projekt Blizzarda „ziemskim” MMO z podróżami w czasie

Fanowski serwis TitanFocus ujawnił szereg interesujących informacji na temat tajemniczego Project Titan, nad którym obecnie pracuje zespół Blizzard Entertainment. Według administratorów strony akcja najnowszej produkcji amerykańskiego giganta zostanie umiejscowiona na Ziemi i będzie obejmować m.in. podróże w czasie.

Zgodnie z pogłoskami, więcej na temat Project Titan dowiemy się na najbliższym BlizzConie. - Project Titan „ziemskim” MMO z podróżami w czasie - wiadomość - 2013-04-03
Zgodnie z pogłoskami, więcej na temat Project Titan dowiemy się na najbliższym BlizzConie.

Przedstawione poniżej informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez głównego zainteresowanego, firmę Blizzard Entertainment. Są to jedynie pogłoski i spekulacje, które mogą, lecz nie muszą, okazać się prawdziwymi.

Jedna z fanowskich stron poświęcona nieujawnionemu jeszcze projektowi studia Blizzard Entertainment ogłosiła, że weszła w posiadanie kilku interesujących informacji na temat najnowszego dzieła amerykańskiego giganta. Według przekazanych przez nią szczegółów tajemnicze MMO o kryptonimie Project Titan ma rozgrywać się na Ziemi i oferować m.in. możliwość podróżowania w czasie.

Świat gry

Jeśli wierzyć plotkom, produkcja rozgrywać ma się w całości na dobrze znanej nam Ziemii i garściami czerpać z jej historii. Gra będzie posiadać głęboką i szczegółową linię fabularną, podobnie jak inne produkcje Blizzarda, np. seria StarCraft i World of Warcraft. Składać na nią mają się zarówno fikcja, jak i elementy pochodzące z mitów i wierzeń dawnych Greków, Rzymian oraz Wikingów. Ponadto tytuł będzie oferował także niespotykaną dotąd nigdzie opcją podróży w czasie, a w dostępnym arsenale znajdzie się dosłownie wszystko - począwszy od tradycyjnej broni białej, przez palną, a kończąc na magii. Produkcja ma także zawierać wiele odniesień do sztandarowej obecnie produkcji Blizzarda, czyli World of Warcraft. Być może będą to tylko popularne Easter Eggs, choć nie wyklucza się także ewentualnego transferu postaci. Prace nad scenariuszem Project Titan ma prowadzić wielu znanych autorów, wśród których znajduje się m.in. Richard A. Knaak.

Rozgrywka

Wśród ujawnionych informacji pojawiło się również wiele szczegółów opisujących samą charakterystykę i wygląd rozgrywki. Przede wszystkim akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby, choć w niektórych momentach przyjdzie nam spojrzeć na świat z oczu prowadzonego bohatera. W Project Titan zadebiutuje także zupełnie nowy silnik, stworzony specjalnie na jego potrzeby. Grafika pojawiająca się w grze ma odpowiadać natomiast tzw. standardom blizzardowskim, co zapewne oznacza, że nie ujrzymy zbyt realistycznie odwzorowanych postaci. W produkcji nie zabraknie również znienawidzonego przez wielu graczy systemu TAB Targetting, który umożliwia zmianę lub obranie kolejnego celu za pomocą jednego przycisku. Domyślną platformą sprzętową Titana jest oczywiście PC, choć nie wyklucza się również, że podobnie jak w przypadku Diablo III, gra doczeka się także portu na konsole nowej generacji. Tytuł najprawdopodobniej nie będzie zawierał żadnych wyrafinowanych scen przemocy, gdyż zgodnie z plotkami ma posiadać oznaczenie PEGI 12. Produkcja, podobnie jak cykl StarCraft, ma być w znacznej mierze nastawiona na kompetytytwną rozgrywkę, z zamiarem późniejszego rozwoju w pełnoparwny esport. Ponadto w grze nie uświadczymy żadnych domów dla gildii, choć niewykluczono jeszcze siedzib przeznaczonych dla pojedynczych graczy. Project Titan ma także, zapewne ku powszechnemu niezadowoleniu, zawierać wbudowany Auction House, lecz nie wiadomo jeszcze czy pojawi się w nim możliwość obrotu realną gotówką.

Pozostałe informacje

Zgodnie z doniesieniami, nad grą pracuje obecnie nieco ponad 150-osobowy zespół, w którym nie mogło zabraknąć niezwykle popularnego ostatnio Jaya Wilsona. Projekt przewiduje angielską, niemiecką, francuską, hiszpańską, portugalską i polską wersję językową. Więcej lokalizacji zadebiutuje wraz z rozpoczęciem pierwszych beta-testów. Początkowe testy produkcji w fazie alfa zaplanowano wstępnie na pierwszy kwartał 2014 roku, a udział w nich wezmą prawdopodobnie jedynie rodziny i znajomi twórców. Tytuł ma posiadać niezwykle rozbudowaną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiedzialny będzie przede wszystkim Jason Hayes. Każda pojedyncza lokacja ma posiadać własny unikalny utwór, odróżniający się od pozostałych rodzajem i rytmem. Blizzard Entertainment ma także zamiar przekazać wstępne informacje na temat Project Titan podczas najbliższego BlizzConu, który odbędzie się w dniach 8-9 listopada bieżącego roku. Twórcy poczekają jednak z oficjalną zapowiedzią gry do czasu, gdy będą w stanie dokładnie określić czas rozpoczęcia jej beta-testów.

Przedstawione powyżej informacje, nawet gdyby w całości okazały się prawdziwe, stanowią jedynie wierzchołek tajemniczej góry lodowej, jaką niewątpliwie jest Project Titan. Pozostaje nam oczekiwać na jakiś ruch ze strony firmy Blizzard Entertainment, która być może już wkrótce zdecyduje się uchylić nieco rąbka tajemnicy i pokazać światu swoje najnowsze dzieło.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard Entertainment
  2. Pogłoski na temat Project Titan ujawnione przez fanowski serwis TitanFocus