Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 kwietnia 2013, 11:35

autor: Hed

GameStop: PS4 w 2013 roku na całym świecie, Xbox 720 to „gorący sprzęt”

PlayStation 4 może zadebiutować w tym roku na wszystkich rynkach. Tak przynajmniej twierdzi wiceprezes sieci sklepów z grami GameStop. Przedstawiciele firmy przekonują też, że zainteresowanie nowymi konsolami, w tym następcą Xboksa, jest spore.

PlayStation 4 z tegoroczną premierą na wszystkich rynkach – twierdzi GameStop.  - GameStop: PS4 w 2013 roku na całym świecie, Xbox 720 to „gorący sprzęt” - wiadomość - 2013-04-03
PlayStation 4 z tegoroczną premierą na wszystkich rynkach – twierdzi GameStop.

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Sony planuje wypuścić PlayStation 4 w tym roku nie tylko w Ameryce Północnej, ale na wszystkich rynkach, a więc także w Europie. Taki wniosek można wyciągnąć z wypowiedzi wiceprezesa sieci GameStop Mike’a Hogana, który w rozmowie telefonicznej z inwestorami omówił sytuację firmy i plany na najbliższe lata. Informacja jest tylko przypuszczeniem, bo koncern Sony nie podał daty debiutu PS4.

„Wiemy, że Sony wprowadzi PlayStation 4 globalnie w 2013 roku, wciąż czekamy na to, co zrobi Microsoft” – stwierdził Hogan. Jeśli szef sieci GameStop ma rację, gracze z Europy nie będą musieli czekać dłużej na start konsoli, jak to miało miejsce w przypadku PlayStation 3, która wyszła pod koniec 2006 roku w Ameryce Północnej i na początku 2007 roku w Europie. Hogan zapewnił, że GameStop jest gotowy na wszelkie scenariusze: premierę jednej lub dwóch konsol.

W ostatnich dniach sprawę konsol następnej generacji omówił także Paul Raines, prezes sieci GameStop. Zapytany przez serwis GamesIndustry International o następczynię Xboksa 360 powiedział: „Spędziliśmy sporo czasu z Microsoftem i musimy oddać im inicjatywę w tym temacie, ale to na pewno będzie gorące, fascynujące urządzenie”. Zdaniem szefa GameStopu Microsoft ma ciekawe pomysły na rozwój sprzętu, które na pewno zainteresują odbiorców.

Paul Raines wyraził przy okazji dystans względem stwierdzeń, że nadchodząca generacja konsol będzie ostatnią, przegrywając walkę z urządzeniami mobilnymi, czy pecetami. Jego zdaniem podobne stwierdzenia pojawiały się przy każdym cyklu konsol, bo ludzie wątpią, że kolejne urządzenia mogą pokazać coś nowego. Raines zapewnił, że zainteresowanie PlayStation 4 jest duże. Zdaniem szefa sieci GameStop, gracze będą pytali także o następnego Xboksa.

Powyższe informacje są oczywiście komentarzami pracowników sieci GameStop, którym zależy na tym, aby wprowadzić na półki sklepowe nowy, interesujący odbiorców towar. Z takiej pozycji mówienie o upadku konsol byłoby marketingowym strzałem w stopę. Poza tym, PlayStation 4 i następny Xbox niekoniecznie muszą być ostatnimi odsłonami tych marek. Wszystko zależy od graczy, którzy wkrótce będą musieli zadecydować, gdzie trafią ich pieniądze.

O PlayStation 4 wiemy już dość sporo – znamy konfigurację, nowy kontroler, a nawet pierwsze gry. Sony nie pokazała jednak wyglądu właściwego sprzętu i nie ujawniła jego ceny ani daty premiery. Te szczegóły zostaną nadrobione najprawdopodobniej na targach E3. Microsoft nowego Xboksa jeszcze nie pokazał, chociaż wszystko wskazuje na to, że poznamy go w tym miesiącu. Plotki na temat platformy głoszą, że będzie ona wymagała stałego połączenia z siecią.

  1. Oficjalna strona sklepu GameStop