Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2011, 10:25

autor: Taven

Clone Wars Adventures z 8 milionami zarejestrowanych użytkowników

Clone Wars Adventures, produkcja MMORPG osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen, może pochwalić się ogromnym sukcesem. W rok od premiery na jej serwerach założono osiem milionów kont użytkowników.

Clone Wars Adventures, produkcja MMO sygnowana logiem firmy Sony Online Entertainment, po roku od momentu premiery może pochwalić się ośmioma milionami zarejestrowanych użytkowników. Tytuł powstał w oparciu o popularny serial telewizyjny, emitowany przez stację Cartoon Network.

Informacją pochwalili się w specjalnym oświadczeniu prasowym przedstawiciele zarówno odpowiadającego za developing tytułu koncernu Sony, jak i użyczającej licencji firmy LucasArts, opiekującej się wszystkimi przedsięwzięciami związanymi z marką Gwiezdnych Wojen na rynku gier wideo.

Clone Wars Adventures z 8 milionami zarejestrowanych użytkowników - ilustracja #1

Warto zaznaczyć, że podane osiem milionów nie jest liczbą aktywnych, stałych użytkowników, a jedynie stwierdza liczbę osób, która dokonała rejestracji. W zakresie podstawowej funkcjonalności Clone Wars Adventures jest pozycją zupełnie darmową, więc nie ma wątpliwości, że duża część graczy postanowiła po prostu wypróbować dzieło Sony Online Entertainment. Niemniej, wynik ośmiu milionów robi wrażenie i świadczy zarówno o ogromnej popularności serialu animowanego, jak i wciąż gigantycznej sile oddziaływania całej marki Gwiezdnych Wojen. Przypomnijmy, że gra od początku była „skazana na sukces”. W nieco ponad tydzień od premiery udało się jej do siebie przekonać ponad milion fanów.

Clone Wars Adventures to komputerowa adaptacja stworzonego przez amerykańską stację Cartoon Network w 2008 roku i cieszącego się za oceanem niezwykłą popularnością serialu animowanego Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów. Opowiada on o przygodach Obi-Wana Kenobiego i młodego Anakina Skywalkera podczas tytułowego konfliktu, jaki w ostatnich latach istnienia Starej Republiki rozgorzał w Galaktyce. Chronologicznie akcja tych wydarzeń ulokowana jest między drugą a trzecią częścią sagi. Serial poprzedzony został kinowym filmem o tym samym tytule i we wrześniu rozpocznie swój czwarty sezon na antenie.

Tytuł jest produkcją z gatunku MMORPG przeznaczoną dla mniej zaawansowanych użytkowników. Clone Wars Adventures w przeciwieństwie do innych tego rodzaju pozycji nie oferuje otwartego świata, a jest raczej zestawem minigier, do których uzyskujemy dostęp albo za pośrednictwem specjalnego menu lub poruszając się po stacji kosmicznej i korzystając z odpowiednich pomieszczeń. Rozgrywka jest darmowa, ale chętni mogą skusić się na dodatkowe opcje, które wymagają opłacania miesięcznego abonamentu.

Gra miała swoją premierę 15 września ubiegłego roku w wersji na komputery osobiste.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.