Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2011, 10:47

autor: DogGhost

Studio DICE omawia wszystkie tryby multiplayer z gry Battlefield 3

Na oficjalnym blogu gry Battlefield 3 zaprezentowano charakterystyki poszczególnych trybów rozgrywki wieloosobowej.

Na oficjalnym blogu poświęconym grze Battlefield 3 pojawiły się charakterystyki wszystkich pięciu trybów rozgrywki wieloosobowej, które będę dostępne w najnowszej produkcji studia DICE. Każda z dużych dziewięciu map została do nich dostosowana, w związku z czym na graczy czeka w sumie 45 sposobów na zmierzenie się z żywymi przeciwnikami.

Pierwszy z przedstawionych trybów to klasyczny Team Deathmatch, który powraca po nieobecności od czasów gry Battlefield 1942. Naprzeciwko siebie stają dwie drużyny składające się z dwunastu żołnierzy. Zwycięża ekipa, która jako pierwsza zdobędzie określoną liczbę zabójstw. Tryb jest nastawiony na walkę piechoty i w związku z tym nie pojawią się w nim pojazdy. Zdaniem twórców świetnie nadaje się dla graczy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z serią Battlefield.

Studio DICE omawia wszystkie tryby multiplayer z gry Battlefield 3 - ilustracja #1

W meczach Squad Deathmatch wezmą udział cztery oddziały składające się z czterech osób. W przeciwieństwie do omówionego poprzednio trybu, do dyspozycji graczy oddano pojazd o nazwie Infantry Fighting Vehicle (IFV), który pozwoli na przełamanie linii oporu przeciwnika. Ze względu na jego ogromne znaczenie, konieczne będzie wsparcie inżyniera, który w razie konieczności naprawi uszkodzenia. O zwycięstwie ponownie zadecyduje liczba zastrzelonych wrogów.

W trybie Rush, który po raz pierwszy pojawił się w grze Battlefield: Bad Company, jedna z drużyn stara się wysadzać stacje M-COM, a przeciwnicy próbują im w tym przeszkodzić. O ile oddział broniący się ma niegraniczony zasób żyć, to w przypadku zespołu szturmującego jest ona konkretnie ustalona i powiększa się dopiero po zniszczeniu kolejnych obiektów. Jeżeli wszyscy atakujący zostaną wyeliminowani i nie pozostanie im żaden „bilet” umożliwiający wskrzeszenie, to automatycznie ponoszą porażkę. Natomiast obrońcy przegrywają po zniszczeniu wszystkich stacji M-COM. W zależności od platformy, w rozgrywce weźmie udział 24 (konsole) lub 32 (pecety) graczy. W tym trybie pojawiają się wszystkie dostępne rodzaje pojazdów: helikoptery, odrzutowce, transportery opancerzone, etc.

Studio DICE omawia wszystkie tryby multiplayer z gry Battlefield 3 - ilustracja #2

Squad Rush to wariacja na temat poprzedniego trybu, która toczy się w znacznie mniejszej skali. Oddziały składają się tylko z czterech żołnierzy i nie występują w nim pojazdy. Na mapie znajdują się dwie stacje M-COM, a reszta zasad pozostaje bez zmian.

Ostatni z trybów, Conquest, jest znany z poprzednich odsłon serii i polega na przejmowaniu miejsc oznaczonych flagą. Ich kontrolowanie powoduje zmniejszanie się liczby dostępnych żyć przeciwników, co w efekcie zwiększa presję na przegrywającą drużynę. W bitwie może wziąć udział do 64 graczy. Więcej na jego temat możecie dowiedzieć się z zapowiedzi Heda.

Studio DICE omawia wszystkie tryby multiplayer z gry Battlefield 3 - ilustracja #3

Osoby, które nie przepadają za pojazdami, mogą zaznaczyć odpowiednią opcję podczas wyszukiwania meczów – dzięki temu pojawią się jedynie nieuzbrojone transportowce. Dla miłośników bardziej ekstremalnych doznań przygotowano tryb Hardcore, który ogranicza wsparcie ze strony widocznego na ekranie interfejsu.

Battlefield 3 trafi do sklepów w Europie 28 października w wersji na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield 3

Battlefield 3