Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3X360
Okładka Mercury Hg (PS3)
OkładkaMercury Hg (PS3)

Mercury Hg

Kontynuacja gry logiczno-zręcznościowej, w której celem jest poprowadzenie płynnej rtęci do celu na wielu różnych planszach. Czynimy to poprzez poruszanie całą planszą tak, aby odpowiednio ukierunkować kroplę.

Logiczne | casual

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mercury Hg Premiera

28wrz2011

PS3 X360

Gry podobne do Mercury Hg

LittleBigPlanet 2

Cuboid

echochrome II

Przygotowana przez studio Eiconic Games produkcja jest kontynuacją serii zapoczątkowanej w 2005 roku na PSP, a później wydawanej także na PS2 i Wii. Celem zabawy jest doprowadzenie płynnej rtęci do określonego celu i uniknięcie wszystkich przeszkód.

Wersja HG zawiera licznie udoskonalenia w porównaniu do poprzednich edycji. Twórcy przygotowali ponad sto dwadzieścia map związanych z konkretnymi pierwiastkami tablicy Mendelejewa oraz niespotykane wcześniej przeszkody, które wymagają łączenia zręczności z logicznym myśleniem. Powraca możliwość rozbijania cieczy na mniejsze krople i kilka rodzajów rtęci o różnych właściwościach, które trzeba umieć wykorzystywać zależnie od sytuacji.

System gry opiera się na właściwym poruszaniu planszą, aby kropla płynu podążała w określonym kierunku, omijała przeszkody i dotarła ostatecznie do mety. Wśród licznych utrudnień nie brakuje zapadni, wzniesień i różnych rodzajów podłoża, które zwiększają prędkość, zmieniają kierunek ruchu, czy przyklejają do siebie wszystkie elementy. Wyzwanie zwiększa także upływający czas, w którym użytkownicy konsoli muszą ukończyć każdą planszę.

Tytuł wykorzystuje obecne możliwości sieciowe i pozwala rywalizować na jak najlepsze wyniki w rankingach. Deweloper umożliwił także podkładanie własnej muzyki do rozgrywki, co wpływa nieco na wygląd plansz, które zaczynają np. drgać do rytmu melodii.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mercury Hg

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mercury HG Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS3
X360