Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Cuboid (PS3)
OkładkaCuboid (PS3)

Cuboid PS3

Cuboid to prosta w założeniu, ale dość skomplikowana z praktyce gra logiczna. Odpowiednio sterując prostopadłościanem musimy doprowadzić go do celu, po drodze mijając szereg różnych przeszkód.

Logiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cuboid Premiera PS3

8stycznia2009

pudełko PL

6lutego2009

producent: Creat Studios wydawca: Creat Studios wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cuboid to prosta w założeniu, ale trudniejsza w rozgrywce produkcja. Poruszając tajemniczo oznaczonym klockiem musimy doprowadzić go poprzez starożytne ruiny do celu. Po drodze czeka na nas nieco zagadek – musimy przykładowo tak sterować wspomnianym klockiem, aby otworzyć przejścia na kolejne platformy bądź też uaktywnić odpowiednie pole pozwalające na kontynuowanie rozgrywki. Ciekawostką są również przełączniki, które dzielą nasz klocek na dwie części. Każdą z nich sterujemy wtedy oddzielnie aż do ponownego ich połączenia.

Wersja tej wciągającej gry logicznej przygotowana specjalnie na potrzeby PlayStation Network, osadzona została w stylistyce starożytnego Rzymu. Na graczy czekają wyzwania o rosnącym stopniu trudności, podzielone na dwie kampanie – dla początkujących oraz zaawansowanych.

Całość okraszona została klimatyczną, trójwymiarową grafiką oraz stonowaną muzyką. Warto również wspomnieć, iż autorzy gry wykorzystali silnik Havok, aby realistycznie oddać fizykę obiektów widocznych na ekranie. Początkowo Cuboid zawierać ma 66 poziomów, jednak twórcy gry obiecują wzbogacenie swego dzieła o dodatkowe pakiety, w których znajdziemy zarówno nowe poziomy jak i ich edytor.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cuboid

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cuboid Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network