Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2020, 19:10

Pierwsze recenzje Horizon Zero Dawn na PC

W sieci pojawiają się pierwsze recenzje długo oczekiwanej pecetowej wersji Horizon Zero Dawn, która trafi do dystrybucji cyfrowej w ten piątek. Mimo kilku lat od premiery na PlayStation 4, port produkcji zebrał bardzo wysokie noty od krytyków.

Pierwsze recenzje Horizon Zero Dawn na PC - ilustracja #1

Pecetowa wersja Horizon Zero Dawn zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 7 sierpnia (Epic Games Store, Steam). Gra będzie dostępna wraz z rozszerzeniem The Frozen Wilds. Port, który został zapowiedziany przez Guerrilla Games w ubiegłym roku, jest od wielu miesięcy z niecierpliwością wyczekiwany przez pecetowców, dzięki którym jeszcze w lipcu trafił na listę bestsellerów Steama. Gracze liczą przy tym na znacznie lepszą wydajność i oprawę graficzną w porównaniu do PlayStation 4, na którym Horizon Zero Dawn pojawił się w 2017 roku. Jeżeli wierzyć pierwszym recenzjom, ich nadzieje zostały spełnione. W serwisie Metacritic port posiada w tej chwili średnią ocenę w wysokości 87 punktów.

Horizon Zero Dawn na PC – wybrane recenzje:

 1. Areajugones – 93/100
 2. IGN Spain – 93/100
 3. GameStar – 91/100
 4. Attack of the Fanboy – 9/10
 5. PC Games – 9/10
 6. The Games Machine – 9/10
 7. Screen Rant – 9/10
 8. Jeuxvideo.com – 9/10
 9. TrueGaming – 8/10
 10. Windows Central – 8/10
 11. Eurogamer Italy – 8/10

Recenzenci podkreślają wysoką jakość konwersji i niezwykle solidną pracę, jaką deweloperzy włożyli w przystosowanie produkcji do współpracy z pecetami. Gra oferuje bogate opcje konfiguracyjne, pozwalające nie tylko dostosować poziom detali czy wyłączyć dodatkowe efekty graficzne, ale także dowolnie ustalić maksymalną liczbę wyświetlanych klatek na sekundę.

Na uwagę zasługuje też pełne wsparcie dla modelu sterowania opartego na myszce i klawiaturze. W tym przypadku niektórzy recenzenci mają jednak pewne problemy z płynnym funkcjonowaniem kamery. Krytycy chwalą również dobrą optymalizację produkcji. Podkreślają także, że przy najwyższych ustawieniach tytuł pozostawia daleko w tyle swoją konsolową wersję, czego zasługą są nowe detale otoczenia, takie jak np. dynamiczna i animowana roślinność, oraz wsparcie dla monitorów ultrawide.

 1. Wszystko o Horizon: Zero Dawn
 2. Horizon: Zero Dawn - recenzja gry
 3. Horizon: Zero Dawn - oficjalna strona internetowa