Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 sierpnia 2018, 20:47

Horizon Zero Dawn: The Board Game – planszowe przygody Alloy zapowiedziane

Firma Steamforged Games zapowiedziała planszową adaptację przebojowego Horizon Zero Dawn, która powstanie we współpracy z deweloperami gry. Produkcję tytułu będzie można niedługo wesprzeć w serwisie Kickstarter.

Steamforged Games to brytyjski producent planszówek, który ma na koncie kilka tytułów korzystających z licencji gier wideo. W jego ofercie znalazły się adaptacje serii Dark Souls (Dark Souls: The Card Game, Dark Souls: The Board Game) oraz Resident Evil (Resident Evil 2: The Board Game), a także sporo autorskich projektów. Producent zapowiedział plany wydania planszówki opartej na przebojowym Horizon Zero Dawn, wydanym w ubiegłym roku na PlayStation 4. Będzie ona powstawać w ścisłej współpracy ze studiem Guerilla Games oraz firmą Sony.

Zbiórka pieniędzy na druk tytułu odbędzie się podczas startującej wkrótce kampanii na Kickstarterze. Poprzednie udane projekty Steamforged Games były sfinansowane w podobny sposób, tak więc zainteresowani tytułem gracze nie powinni spodziewać się poważniejszych problemów z produkcją oraz wiarygodnością autorów. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat przebiegu rozgrywki oraz elementów zestawu. Przyglądając się poprzednim planszówkom producenta, a także opublikowanym modelom koncepcyjnym, możemy spodziewać się jednak wysokiej jakości gry z pełnymi detali figurkami.

  1. Oficjalna strona Steamforged Games