Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2019, 09:45

autor: Serek

Horizon Zero Dawn 2 może wyjść w 2021 roku na PS5

Serwis Wccftech dotarł do nieoficjalnych informacji, według których Horizon Zero Dawn 2 ma zadebiutować w 2021 roku na PlayStation 5. Co więcej, źródło przecieku podaje też datę premiery samej konsoli, a także jej specyfikację oraz inne tytuły ekskluzywne.

Czekacie na kontynuację przygód Aloy? - Horizon Zero Dawn 2 może wyjść w 2021 roku na PS5 - wiadomość - 2019-04-16
Czekacie na kontynuację przygód Aloy?

Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawiły się pogłoski o pracach nad kontynuacją Horizon Zero Dawn. Wszystko za sprawą wywiadu, którego podczas Star Wars Celebration udzieliła jedna z aktorek głosowych znanych z dodatku The Frozen Wilds. Informację niejako potwierdził Jason Schreier z serwisu Kotaku. Kiedy wydawało się, że temat ucichł i wystarczy tylko wyczekiwać oficjalnego komunikatu od twórców, serwis Wccftech dokopał się do kolejnych niepotwierdzonych informacji związanych z sequelem, a także premierą PlayStation 5.

Przecieki pochodzą od użytkownika, który podaje się za niezależnego dewelopera z Unii Europejskiej, pracującego przez 8 miesięcy nad rzekomym tytułem startowym PS5 (z premierą zaplanowaną na 2020 rok). Plotka wskazuje, że Horizon Zero Dawn 2 ukaże się na nowej konsoli Sony w 2021 roku. Co więcej, to nie jedyny tytuł, który pojawia się we wspomnianym wpisie. Na PlayStation 5 miałyby trafić również: Gran Turismo 7 (VR), The Last of Us 2 Remaster, Ghost of Tsushima Remaster, a także Battlefield: Bad Company 3 oraz czasowo ekskluzywne GTA VI.

Warto jednak podkreślić, że wpis pochodzi z grudnia 2018 roku, dlatego do doniesień należy podejść z odpowiednią rezerwą. Nie zmienia to jednak faktu, że większość podanych tam informacji może się sprawdzić. Z przecieku dowiadujemy się, że Sony zaprezentuje światu nową konsolę w okolicach targów E3 2019 (jednak nie na samej imprezie, a w podobnym terminie), na których zabraknie japońskiego giganta. PlayStation 5 miałoby zadebiutować na rynku w marcu lub listopadzie 2020 roku i oferować wsteczną kompatybilność. Producenci mają rzekomo skupić się bardziej na tytułach VR-owych oraz technologii 4K. Konsola miałaby kosztować 499 dolarów.

Naturalnie, nie można do końca wierzyć we wszystkie doniesienia dotyczące nowych gier oraz konsoli od Sony. Jednak sami chyba przyznacie, że przynajmniej połowa z nich brzmi prawdopodobnie. Cały przeciek możecie przeczytać tutaj. Kto wie, może właśnie poznaliśmy sporo szczegółów na temat tego, jak będzie wyglądał 2020 rok w branży gier?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Horizon: Zero Dawn
  2. Aktorka głosowa wyjawiła, że powstaje Horizon Zero Dawn 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Horizon: Zero Dawn 2

Horizon: Zero Dawn 2