Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Samurai Warriors 3 (Wii)
OkładkaSamurai Warriors 3 (Wii)

Samurai Warriors 3 Wii

Samurai Warriors 3 to trzecia odsłona rozwijanej przez studio Tecmo Koei serii gier akcji. Gracze mają okazję przenieść się w czasy feudalnej Japonii i wcielić w 35 postaci (przeważnie historycznych) o zróżnicowanym uzbrojeniu i atrybutach.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors 3 Premiera Wii

3grudnia2009

pudełko PL

28maja2010

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Samurai Warriors 3 to przygotowana tylko i wyłącznie na Wii edycja popularnej serii gier. Tym razem twórcy z Koei wykorzystali zupełnie nową historię oraz unowocześnili mechanikę walki, dostosowując go do możliwości konsoli Nintendo.

Autorzy oddali w ręce graczy trzydzieści pięć postaci, które różnią się statystykami oraz posiadanym uzbrojeniem. Wszyscy bohaterowie są związani bliżej lub dalej z historią feudalnej Japonii i posiadają własne scenariusze. Dodatkowo, poszczególne historie często przeplatają się z sobą tworząc ogólny zarys sytuacji panującej wówczas na Dalekim Wschodzie.

Użytkownicy Wii mogą bawić się nie tylko w trybie kampanii, ale także w trybie dowolnym - zarówno samemu jak i we dwie osoby na podzielonym ekranie lub przez sieć Wi-Fi.

Twórcy unowocześnili nieco mechanikę dodając większą liczbę oponentów, a także wprowadzając nowe techniki, jak choćby „Eigi”, która pozwala wyprowadzać nieskończenie długie kombinacje ciosów. Do gry powróciły także podziały na typy broni oraz poukrywane skarby.

Koei uzupełniło grę także o remake nie wydanej nigdy poza granicami Japonii produkcji z biblioteki NES-a zatytułowanej Mystery of Murasame Castle.

Graficznie Samurai Warriors 3 przypomina poprzednie odsłony serii, łącząc spore lokacje z efektownymi starciami setek wojowników. Atutem gry jest umiejscowiona w dalekowschodnich klimatach ścieżka dźwiękowa oraz czytane dialogi.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran  

Samurai Warriors 3 cena w dniu premiery: 149,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.