Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360NDSPS3WiiPSP
Okładka Megamind (Wii)
OkładkaMegamind (Wii)

Megamind

Bazująca na popularnym filmie animowanym kooperacyjna gra łącząca elementy zręcznościowe z przygodowymi. Tytułowy Megamind zaczynał jako genialny super złoczyńca, który udał się na emeryturę po przypadkowym zabiciu swojego odwiedzanego wroga – superbohatera o imieniu Metro Man.

Akcji | FPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Megamind to przygodowa gra akcji oparta na motywach popularnego filmu animowanego wyprodukowanego przez wytwórnię DreamWorks. Całość zabawy została zaprojektowana specjalnie pod tryb kooperacji.

Tytułowy Megamind zaczynał jako genialny super złoczyńca, który przed dwie ostatnie dekady usiłował zrealizować swój diaboliczny plan podboju Ziemi i zniewolenia jej mieszkańców. Jego plany zawsze krzyżował superbohater o imieniu Metro Man. Pewnego dnia Megamind przez przypadek zabił swojego odwiecznego wroga. Pozbawiony godnego rywala szybko stracił zapał do czynienia zła, zdając sobie sprawę, że jego życia straciło nagle sens. Postanowił temu zaradzić tworząc własnoręcznie doskonałego przeciwnika. Niestety narodzony w ten sposób Tytan okazał się bardziej zły od swojego stwórcy i rozpoczął realizację planu unicestwienia ludzkiej cywilizacji. Tym samym Megamind musiał nieoczekiwanie przejść na stronę dobra i powstrzymać swój twór. W ten oto sposób super łotr stał się niechętnym obrońcą niewinnych.

Akcja gry rozpoczyna się po wydarzeniach z filmu, gdy miasto jest terroryzowane przez Syndykat Zagłady - grupę przestępców korzystających ze skradzionych Megamind'owi eksperymentalnych gadżetów. Oczywiście to na naszego bohatera spada obowiązek powstrzymania tych łotrów. Główną kampanię można przejść samemu, choć całość została zaprojektowana wybitnie pod tryb kooperacji dla dwóch graczy. W nim jeden z nich wciela się w samego Megaminda, a drugi kontroluje wspierające go wierne roboty nazywane Brainbots.

Megamind to połączenie gry zręcznościowej z przygodówką. Większość czasu spędzamy biegając po trójwymiarowym mieście i rozprawiając się z przestępcami. W tym celu wykorzystujemy bogaty arsenał gadżetów, w tym m.in. potężny pancerz bojowy, przylepiające się do wszystkiego buty czy rażące piorunami rękawice Tesli. Od czasu do czasu przyjdzie nam rozwiązać również jakąś prostą zagadkę. Zabawę urozmaicają zadania poboczne w postaci sześciu mini-gierek.

Gra oferuje kolorową kreskówkową grafikę, która bardzo dobrze odtwarza styl kinowego oryginału.

Ostatnia modyfikacja 30 czerwca 2010

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Megamind

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
Wii
PSP
NDS