Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War Rock (PC)

War Rock PC

Reprezentant gatunku FPS, ukierunkowany na rozgrywki w trybie wieloosobowym, stworzony przez koreańskie studio developerskie Dream Execution.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka War Rock (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2005

War Rock to reprezentant gatunku FPS, ukierunkowany na rozgrywki w trybie wieloosobowym, stworzony przez koreańskie studio developerskie Dream Execution. Stanowi on pewnego rodzaju alternatywę dla fanów tego typu gier, którzy nie dysponują odpowiednio mocnymi komputerami, zdolnymi „udźwignąć” najnowsze produkcje (sensowny kompromis pomiędzy wyglądem wizualnym, a wymaganiami sprzętowymi).

Po zakończeniu ery Zimnej Wojny, dostawcy broni, którzy zajmowali się jej szmuglowaniem zaczęli odnotowywać ogromne straty. Aby stworzyć nowe rynki zbytu dla swoich towarów, sami zaczęli wywoływać konflikty zbrojne w różnych rejonach globu. W międzyczasie świat stanął w obliczu kryzysu naftowego - wtedy to właśnie oczy wszystkich zwróciły się w kierunku Derbaranu, państewka, które kontrolowało ogromne złoża tego surowca. Niestety, szybko okazało się, iż Derbaran stał się centrum wojny o panowanie nad ropą, co przekłada się następnie na panowanie nad światem.

Gracze mogą wcielić się w żołnierzy jednej z dwóch stron konfliktu - NIU (new imperialistic union), która zamierza stworzyć perfekcyjny świat, oczywiście pod swoim panowaniem oraz Derbaranian, broniących swego kraju przed zakusami najeźdźców. Do wyboru mamy pięć klas postaci - Military Engineer, Medic, Scout, Combatant oraz Heavy Weapons unit, z których każda charakteryzuje się innym rodzajem używanej broni oraz unikalnymi zdolnościami. Arsenał dostępnych środków zagłady może nie powala na kolana, ale i tak prezentuje się całkiem imponująco - od zwykłego pistoletu poczynając, poprzez karabin K2, M5 czy snajperski, a na minach przeciwczołgowych i granatach kończąc. Warto również wspomnieć, iż do przemieszczania się, a także eksterminacji wrogów, wykorzystać możemy różnego rodzaju pojazdy, m.in. ciężarówkę, motocykl, a nawet czołg.

Gracze mogą decydować się na trzy, proponowane przez twórców zestawy map. Od ich wielkości, który jest kluczem podziału, zależy w jakim trybie wirtualnej potyczki weźmiemy udział. Na tych najmniejszych uczestniczymy w popularnej zabawie deathmatch lub wykonujemy proste misje, jak podłożenie bomby w oznaczonym na planszy miejscu. Większe mapy to już zakrojone na szerszą skalę starcia z wykorzystaniem poszczególnych pojazdów, gdzie naszym zadaniem jest przede wszystkim sprawne przejmowanie flag w bazach przeciwnika. Olbrzymie strefy typu Battle Group to już dostęp do każdego z typów wojskowych wehikułów, które pełnią zasadniczą rolę w rozgrywanej bitwie.

Odzwierciedleniem zdobytego doświadczenia jest system rang. Gracz rozpoczyna przygodę z War Rock na poziomie szeregowego drugiego klasy, by z czasem awansować do stopnia generała. Pokonując kolejne szczeble, odblokowujemy nowe wyposażenie naszego żołnierza, możliwe do kupienia w zbrojowni za wirtualne zdobyte pieniądze.

Program można pobrać ze strony producenta i grać całkowicie za darmo. Niemniej, za rozszerzone aspekty rozgrywki, takie jak: o połowę szybszy wzrost doświadczenia, dodatkowy rynsztunek i inne przydatne przedmioty, czy też otwarcie wszystkich map oraz trybów dla użytkownika konta; pobierane są opłaty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 939 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe War Rock

12+

Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10
Wieści ze świata (Dead Space 2, Bad Company 2, Mass Effect 2) 04/02/10

wiadomość4 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj zastanawiamy się nad czym pracuje Square Enix, jak straszny będzie Dead Space 2, kiedy Blizzard zorganizuje kolejną imprezę oraz jakie darmowe dodatki szykują twórcy Mass Effecta 2.

Komercyjna wersja War Rock już na rynku
Komercyjna wersja War Rock już na rynku

wiadomość9 lutego 2007

Przedstawiciele firmy K2 Network, specjalizującej się w wydawaniu gier online, ogłosili, że ich najnowszy produkt – nastawiony na rozgrywkę sieciową FPS o nazwie War Rock, właśnie trafił do sprzedaży.

Gra War Rock wkrótce zadebiutuje w Europie
Gra War Rock wkrótce zadebiutuje w Europie

wiadomość16 stycznia 2007

Firma K2 Network, wydawca gier online, ogłosiła, że szóstego lutego do sklepów w Wielkiej Brytanii trafi gra War Rock – FPS nastawiony na rozgrywkę w trybie multiplayer. Niedługo potem produkcja ma być do nabycia w innych krajach europejskich.

Przedsprzedaż i premiera War Rock z licznymi bonusami
Przedsprzedaż i premiera War Rock z licznymi bonusami

wiadomość15 stycznia 2007

Miłośnikom sieciowych strzelanin z pewnością obiła się o uszy gra War Rock, rodem z koreańskiego studia Dream Execution. Produkt niebawem zadebiutuje na rynku, warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z oferty przedsprzedaży.

W War Rock porozumiewać będziemy się dzięki technologiom Vivox

wiadomość5 grudnia 2006

Przedstawiciele firm Vivox oraz K2 Network poinformowali o podpisaniu porozumienia, na mocy którego użytkownicy gry War Rock będą mogli korzystać z technologii stworzonych przez Vivox do głosowego porozumiewania się podczas rozgrywki. Rozwiązania Vivax znaleźć można m.in. w grach Fallen Earth czy Second Life, a firma specjalizuje się właśnie w „obsłudze” produkcji spod znaku MMO.