Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2009, 11:48

autor: Jiker

KOEI szczegółowo o Dynasty Warriors: Strikeforce na X360 i PS3

Firma KOEI przedstawiła szczegółowe informacje na temat anglojęzycznych, next-genowych wersji gry akcji Dynasty Warriors: Strikeforce, wydanej oryginalnie w pierwszej połowie bieżącego roku na przenośną konsolę Sony PSP. Do ich premiery dojdzie w lutym 2010 roku.

Firma KOEI przedstawiła szczegółowe informacje na temat anglojęzycznych, next-genowych wersji gry akcji Dynasty Warriors: Strikeforce, wydanej oryginalnie w pierwszej połowie bieżącego roku na przenośną konsolę Sony PSP. Do ich premiery dojdzie w lutym 2010 roku.

Zacznijmy od informacji najważniejszych. W Dynasty Warriors: Strikeforce znajdzie się zatem opcja sieciowej rozgrywki wieloosobowej. Chodzi tu przede wszystkich o tryb kooperacji, w ramach którego w tym samym momencie będzie się mogło wspierać aż czterech graczy. Wcielą się oni w grupę wybraną spośród czterdziestu dostępnych bohaterów.

KOEI szczegółowo o Dynasty Warriors: Strikeforce na X360 i PS3 - ilustracja #1

Produkcja w przypadku obu konsol wspierać będzie czat głosowy i tekstowy – starcia z falami przeciwników będą bowiem wymagać od osób uczestniczących w zabawie nieustannej koordynacji działań. W opcji single playerowej przyjaciół zastąpi sztuczna inteligencja, którą będzie można nadzorować poprzez system komend i rozkazów.

Next-genowe Dynasty Warriors: Strikeforce to także o 40 misji więcej, aniżeli w przypadku edycji na PSP (w sumie będzie ich ponad 200). Nic nie stanie nam jednak na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w dodatkowe kampanie, które będą sprzedawane przez Xbox Live i PlayStation Network w formie DLC. Ponadto gra zapewniać ma możliwość dokonywania wymiany oficerów pomiędzy graczami.

W produkcji studia Omega Force nie zabraknie również nowych bohaterów. Jednym z nich będzie Meng Huo – arystokrata z ery Trzech Królestw, który zasłynął jako pomysłodawca inwazji na region Nanzhong (na południe od Shu Han). Oprócz tego w wersji na PlayStation 3 pojawią się protagoniści z Ninja Gaiden Sigma 2 – wykonując zlecane przez nich zadania otrzymamy dostęp do ich wyjątkowych broni. W przypadku Xboksa 360 gościnne występy zaliczą postacie znane z Warriors Orochi 2.

Dynasty Warriors: Strikeforce to kolejna odsłona wieloodcinkowej serii chodzonych bijatyk, których akcja nawiązuje zazwyczaj do historii Chin, a konkretnie czasów tzw. Trzech Królestw – Wei, Wu i Shu. Zamieszkujący tę rzeczywistość bohaterowie walczą z rzeszami straszliwych potworów i stojącymi na ich czele bossami. Grę podzielić można na trzy wątki, z których każdy związany jest z jednym z historycznych Królestw.