Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWii
Okładka Alter Ego (PC)

Alter Ego

Alter Ego jest klasyczną grą przygodową typu point & click, wyprodukowaną przez czeskie studio Future Games znane także z innych, dobrze w naszym kraju przyjętych tytułów: Black Mirror i Nibiru.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | XIX wiek

Okładka Alter Ego (PC)

data premiery gry:

26mar2010

PC

7lut2012

Wii

Alter Ego jest klasyczną grą przygodową typu point & click, wyprodukowaną przez czeskie studio Future Games znane także z innych, dobrze w naszym kraju przyjętych tytułów: Black Mirror i Nibiru. Podobnie jak i te programy, Alter Ego cechuje się mrocznym klimatem, a opowiadana historia jest krwawa i przesiąknięta okultyzmem.

Akcja gry rozgrywa się w portowym mieście Plymouth znajdującym się na południowym wybrzeżu Anglii. Jest rok 1894, ciemne zaułki oświetlają ostatnie lampy gazowe, a Europa wkracza powoli w nową erę – erę elektryczności. Głównym bohaterem jest młody złodziej o imieniu Timothy, którego marzeniem jest wyjazd do Ameryki i zapewnienie tam sobie dostatniego życia. Niestety, rzeczywistość jest taka, że do miasta przybywa on skuty w kajdany, a mające się tutaj rozegrać wydarzenia mogą zakończyć się dla niego tragicznie.

Tymczasem miasto jest niemym świadkiem brutalnych zabójstw. Najprawdopodobniej związane są one ze zmarłym niedawno, podejrzewanym o popełnienie wielu zbrodni sir Williamem, któremu jednak przez wiele lat wymiar sprawiedliwości nie był w stanie postawić żadnych zarzutów. Czy jego śmierć i późniejsze zniknięcie zwłok ma coś wspólnego z tym co się obecnie dzieje na ulicach Plymouth?

Timothy’emu w zmierzeniu się z tajemnicą pomaga detektyw Bristol. Jest on jednym z niewielu policjantów autentycznie oddanych swojemu powołaniu. Przy czym Bristol jest także człowiekiem praktycznym, więc w momencie, kiedy musi się przeciwstawić decyzjom zwierzchników, aby pójść dalej tropem mordercy – waha się.

Jak zwykle w przypadku gier Future Games mamy do czynienia z pięknie renderowanymi tłami. Tym razem pomyślano także o skalowaniu ich rozdzielczości, dzięki czemu możemy ją sobie ustawić nawet na poziomie 1600x1200 punktów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alter Ego

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alter Ego

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce Ti200 lub lepsza), 2.3 GB HDD, Windows XP/Vista

Alter Ego ma wydawcę
Alter Ego ma wydawcę

wiadomość2 listopada 2008

Przedstawiciele firmy Future Games, polskim graczom znani z takich tytułów jak Black Mirror czy Nibiru, poinformowali, iż ich najnowszy projekt, Alter Ego, znalazł wydawcę. Wprowadzeniem na rynek tej ciekawie zapowiadającej się przygodówki zajmie się Daedalic Entertainment, która w swoim portfolio może pochwalić się innymi grami z tego gatunku – A New Beginning oraz Edna & Harvey: The Breakout.

Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry
Alter Ego - pierwsze szczegóły dotyczące fabuły gry

wiadomość20 marca 2008

O mrocznej przygodówce zatytułowanej Alter Ego mieliśmy już okazję napisać dwa słowa przy okazji ujawniania przyszłych planów studia Future Games, teraz nadszedł jednak czas, aby przybliżyć Wam nieco fabułę gry.

PC
Wii